Понад 50 країн світу заборонили криптовалюту
У цих державах діє повна або часткова заборона на операції з цифровими грошима
Юридична бібліотека Конгресу США опублікувала новий звіт про регулювання криптовалюти у різних країнах світу. За підрахунками експертів, з 2018 року кількість країн, у яких встановлені будь-які обмеження щодо криптовалюти, значно збільшилася. На сьогодні — це 51 держава.
Алжир, Бангладеш, Китай, Єгипет, Ірак, Марокко, Непал, Катар та Туніс повністю заборонили використання криптовалюти на своїх територіях. Найжорсткіші обмеження діють у Китаї, де за будь-які операції з подібними грошима загрожує кримінальна відповідальність із вересня 2021 року. Влада країни вважає, що криптовалюти сприяють відмиванню грошей.
Ще 42 країни допускають часткове використання цифрових грошей банками та фондовими біржами. Серед них – Грузія, Туреччина, Саудівська Аравія та інші.
При цьому існує низка держав, які всіляко розвивають цифрові валюти. Такими, наприклад, є Сальвадор та Таїланд.
7 вересня Сальвадор став першою країною у світі, яка визнала біткоїн законним платіжним засобом. Там також збудують криптовалютне місто Bitcoin City у 2022 році.
Подібні плани в уряді Таїланду. У країні хочуть створити національну криптовалюту, щоб відновити економіку, яка постраждала від пандемії.