Now Reading
«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії

Спеціально для INSIDER.UA

Сьогодні рівно місяць з дня трагедії, що потрясла весь світ – 4 серпня вибух в Бейруті забрав життя щонайменше 158 осіб, за офіційними даними, постраждали понад 6 тисяч осіб. В той сонячний серпневий вівторок нічого не підозрюючі столичні жителі Лівану закінчували свій звичайний робочий день. Два вибухи в порту Бейрута пролунали один за іншим близько шостої години вечора за місцевим часом. 2750 тонн аміачної селітри рознесли місто на 10 км від епіцентру, залишивши без даху над головою понад 300 тисяч жителів столиці.

За повідомленнями, вибухи були чутні навіть на Кіпрі. На додаток до карантину, подібний трагічний інцидент – подвійний удар по і без того ослабленим корупцією економіці й бізнесу країни. Для багатьох, ймовірно, нокдаун.

View this post on Instagram

“Thankful and grateful to be alive “04/08/2020, when time stood still for @meenamukhi 6:08 pm // The negligence of the Lebanese Government destroyed everything we’ve been trying to build and rebuild over and over again. We are fed up from your agendas. We are the people who seek life and abundance of it. We are tired and exhausted and we will keep on fighting because our will to live is stronger than your will to destroy and kill. Groups of young volunteers are coming to help and clean up, through them we are seeing hopes of a better tomorrow. We are counting on the aid of the international community to rebuild our city and to help the injured. Please donate directly to NGOs ( Link in our bio) 04/08/2020 is a date we will never forget. May the souls of the ones we lost rest in peace🙏🏻 May it be the end of an era of warlords and criminals. #Lebanon

A post shared by Fine Jewellery | Designers (@mukhisisters) on

Видатні ліванські бренди, що надихають весь модний світ – яка їхня доля перед обличчям масштабної кризи? Бренд ювелірних прикрас Mukhi Sisters – сімейний бізнес, заснований сестрами Міною, Майєю і Зінат Мукхі. Улюблениці лідерів світового модного глянцю – Vanity Fair, Vogue, Harper’s Bazaar, безумовні фаворитки серед авторитетних модних критиків, володарки престижних нагород. Прикраси Mukhi Sisters носять Дайана Росс і Мадонна. Редакція INSIDER.UA зв’язалася з сестрами Мукхі, щоб дізнатися про те, що ж відбувається через місяць з дня трагедії в Бейруті. З нами на зв’язку Міна Мукхі.

Якою є нинішня ситуація?

«Поточна ситуація в Бейруті сумна. Країна знаходиться на межі колапсу. Обсяги корупції і безвідповідальності жахливі, що, як ви розумієте, тільки погіршує становище. Масштаб матеріального збитку величезний. Звичайно, інфраструктура буде відновлена, проте хто компенсує смерті і непотрібні втрати? Як ми всі відновимося після цієї травми? »

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії
Сестри Мукхі

Сестри Мукхі народилися в родині ювелірів. Батько, Чандру Мукхі, індус, мати, Еффата Кріді, ліванка. Дівчатка виховувалися в мультикультурному середовищі, вивчали хінді і запоєм дивилися індійські фільми. Вбираючи в себе мікс з традицій ліванської і індійської культур, майбутні ювелірні кутюр’є мріяли продовжувати справу попередніх поколінь роду Мукхі і створювати красиві прикраси з дорогоцінним камінням. Так само як ті, які з палаючими очима юні леді спостерігали на вишукано одягнених жінках, з дитинства не пропускаючи жодної вистави ювелірного мистецтва, де збирався весь вищий світ і куди їх брала з собою мати.

Ми в режимі катастрофи і виживання, в стані бойової готовності – готові боротися за своє життя

Еффата завжди була справжньою художницею в створенні ювелірних виробів і дівчатка буквально виросли серед різнокольорового дорогоцінного каміння, ввібравши в себе його красу і повагу до нього, що з трепетним ставленням до своєї справи демонстрували батько і мати. Одного разу їх дитячим сподіванням судилося збутися. А потім пролунає вибух …

«З часів вибуху наше життя змінилося. Наші пріоритети змінилися, а плани і мрії зараз розбиті в пил. Ми в режимі катастрофи і виживання, в стані бойової готовності – готові боротися за своє життя ».

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії
Бутік сестер Мукхі після вибуху

Бутік сестер Мукхі розташований в муніципальному будинку в самому серці Бейрута. Шоурум має два зали: один традиційно призначався для прикрас Mukhi Sisters, у другому був представлений мікс ювелірних виробів інших локальних дизайнерів. Кожні два тижні колекції в магазині оновлювалися, не залишаючи постійному покупцю шансу занудьгувати. «Ми отримуємо задоволення, трансформуючи історії та особисті переживання в унікальні ювелірні твори мистецтва, наповнюючи їх таким чином індивідуальністю», – кажуть сестри Мукхі.

Чи постраждала ваша колекція?

Наша колекція не постраждала, тому що, в силу нестабільної обстановки в країні, ми не виставляли її в бутіку вже кілька місяців. Сам магазин був зруйнований зсередини, але будівля збереглася.

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії
Бутік сестер Мукхі після вибуху

Є кілька старих індійських пісень, які сестри Мукхі заслуховують до дірок, працюючи або відпочиваючи, з тих пір, як вперше їх почули. При цьому прикраси Mukhi Sisters дуже сучасні і універсальні. У сьогоднішньому світі, де кордони все ефемерніше, а соцмережі і тим більше забезпечують тотальне проникнення, змішування культур і модних тенденцій, брендові Mukhi Sisters вдалося вивести свою ідеальну формулу – сестри, як справжні алхіміки, зберегли східні мотиви в метафізиці своїх виробів, при цьому створюючи трендові прикраси і класичні коштовності поза часом, що чіпляють захоплені погляди від Парижа до Нью-Йорка. «Друга шкіра», як люблять говорити Міна, Майя і Зінат.

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії
Бутік сестер Мукхі до вибуху

Як сьогодні відновлюється бізнес, зокрема фешн-індустрія і окремі бренди?

У той час як деякі бізнеси закриваються повністю, інші шукають новий шлях функціонування і це дуже складно, з огляду на обмежені ресурси, в тому числі тому, що ми не маємо доступу до власних грошей в банках через контроль держави… Ми працюємо над новими планами і найбільшим викликом є ​​те, що це зовсім не ті плани, які були у нас спочатку – вони результат злочину проти людства, який став можливим внаслідок найвищого рівня корупції.

Ми не маємо доступу до власних грошей в банках через контроль держави …

Будучи співзасновницями компанії, сестри залишаються друзями – а це найбільше благословення, за визнанням Міни. У сімейному бізнесі робота не знає таймінгу, але найбільшим викликом для сестер було розібратися, хто за що відповідає, і закріпити ці ролі за кожною.

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії

Майа – виконавчий директор і дизайнер, саме з її легкої руки з’явився бренд Mukhi Sisters, Міна відповідальна за продажі і піар, Зінат є дизайнером, а також у відповіді за фінанси і e-shop. «Звичайно, буває, коли ми не погоджуємося одна з одною, – каже Майя в інтерв’ю британському Vogue, – Але, на щастя, одна з нас завжди не втрачає здоровий глузд і повертає інших до реальності».

У такій екстраординарній ситуації складно дотримуватися правила «допоможи собі сам». Чи підтримало вас світове співтовариство?

З того злощасного моменту, коли пролунав вибух, ми стали свідками і учасниками хвилі солідарності і взаємодопомоги з боку міжнародної фешн-спільноти. Сара Мауер (авторитетний фешн-критик і колумніст – прим. редакції) – ми шлемо тобі багато любові і вдячності. The Slow Factory організували фонд і програму допомоги дизайнерам, FARFETCH працюють над оптовою торгівлею і дистрибуційної програмою для підтримки ліванських брендів – ми дуже вдячні за це.

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії«Коли справа стосується натхнення – складно сказати однозначно. Натхнення може прийти звідусіль – дивовижне навколо нас. Наприклад, може вплинути оточення або особисте життя,» – так ще до трагедії коментували сестри Мукхі питання журналіста. Існує ймовірність того, що через деякий час світ побачить колекцію прикрас від Mukhi Sisters, в якій будуть відображені переживання поточного сумного моменту.

Читать также
«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії

Яка реакція ліванського суспільства на те, що сталося?

Немає сумніву, що на попелищі цієї розрухи виник новий міцний зв’язок – ланцюг солідарності між ліванськими громадянами. Ми сподіваємося, що ці любов і повага поширяться по всій країні, проникнувши в усі куточки і душі, і витіснять все непотрібне, замінивши розумінням і прийняттям один одного. Назвіть це позитивним мисленням або мисленням від бажаного, але ми бачимо сьогоднішні процеси як початок шляху, що веде до нашої незалежності і свободи!

Ми бачимо сьогоднішні процеси як початок шляху, що веде до нашої незалежності і свободи!

Своїми фешн-іконами сестри називають Дайану фон Фюрстенберг, Анн Демельмейстер і Бейонсе. Ідеальні прикраси на кожен день (і ніч) Мукхі створюють таким чином, щоб відобразити персональний стиль кожної з сестер. Тут витонченість зустрічається з зухвалістю, захопленість з тверезістю, ностальгія перетинається з трендсеттінгом, етніка стикається з сучасною культурою мегаполісу, а природа цвіте пліч-о-пліч з чудовою математичною симетрією. Це каскад чуттєвості, виражений в напівкоштовних каменях, золоті, діамантах. Однозначно це запрошення знайти і залишатися собою, справжньою. Таке ДНК бренду Mukhi Sisters, що переживає в даний момент трансформацію через кризу, в одному ряду зі своїми співгромадянами..

«Поточна ситуація в Бейруті печальна»: ліванський бренд Mukhi Sisters – про наслідки вибуху через місяць після трагедії

Яка зараз головна стратегічна мета бренду Mukhi Sisters?

В силу обставин, що склалися ми працюємо над новими стратегіями і фокусуємося на нашому e-shop. Зараз наша головна мета – поширити Мukhi Sisters за межі Лівану.

Підтримати бренд і придбати прикраси можна на сайті: www.mukhisisters.com

Редакція INSIDER дякує Mukhi Sisters за інтерв’ю і надані фотографії.

INSIDER thanks to Maya, Zeenat and particularly Meena Mukhi for this interview and provided photographs.

 

 

Текст: Анна Діанова

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
3
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
4
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos