Now Reading
Про що Володимир Зеленський говорив з Гретою Тунберг та іншими екоактивістами

Про що Володимир Зеленський говорив з Гретою Тунберг та іншими екоактивістами

Про що Володимир Зеленський говорив з Гретою Тунберг та іншими екоактивістами

Важлива зустріч

 

Напередодні Київ відвідала група екоактивістів – представників Міжнародної робочої групи. Зокрема всесвітньо відома юна активістка Грета Тунберг, ексміністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європарламенту Гайді Гаутала, колишня президентка Ірландії Мері Робінсон тощо.

«Дякую вам за те, що ви зараз тут. Це надзвичайно важливий сигнал підтримки України. Ми реально потребуємо вашої професійної допомоги», – звеонувся до гостей Володимир Зеленський.

Президент особисто провів із ними зустріч щодо екологічних наслідків війни, привернувши окрему увагу до катастрофічних наслідків підриву росіянам дамби Каховської ГЕС, екологічні збитки України від якої перевищують $1,5 мільярди доларів. Також торкнулися й теми загибелі людей в окупованих населених пунктах внаслідок катастрофи, адже окупанти не евакуювали жителів затоплених територій.

Про що Володимир Зеленський говорив з Гретою Тунберг та іншими екоактивістами

«Важливо запропонувати комплекс конкретних заходів, як можна допомогти українцям із тимчасово окупованих населених пунктів. Це наші люди, які мають одержати необхідну підтримку в такий важкий момент», – наголосив президент.

Юна активістка Грета Тунберг, до думки якої прислухаються мільйони тинейджерів по всьому світу, подякувала за запрошення і наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни.

Про що Володимир Зеленський говорив з Гретою Тунберг та іншими екоактивістами

Зі свого боку Маргот Вальстрем зазначила, що важливо забезпечити якнайширшу світову підтримку основних напрямів діяльності Міжнародної робочої групи. Зокрема вона казала про оцінку шкоди, завданої довкіллю внаслідок російської агресії, притягнення РФ до відповідальності за скоєні екологічні злочини та компенсацію збитків, а також розробку планів відновлення довкілля в Україні та перехід до «зеленої» економіки.

Мері Робінсон відзначила великі зусилля, яких докладає Україна до подолання екологічних проблем під час війни, а Гайді Гаутала зауважила: «Вторгнення росії в Україну продемонструвало тяжкість злочинів проти довкілля протягом усієї війни; в українському законодавстві це однозначно екоцид. Питання відповідальності за ці злочини має розв’язуватися як на національному, так і на міжнародному рівні».

 

Фото: Офіс президента України

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos