Now Reading
Самобутні місця України у кліпах Kozak System, Petrovochka та інших артистів

Самобутні місця України у кліпах Kozak System, Petrovochka та інших артистів

Самобутні місця України у кліпах Kozak System, Petrovochka та інших артистів

Навіть під час війни ніхто не відміняє жаги до подорожей, адже життя повинне тривати, й як ніколи наразі актуальний інтерес українців до цікавих куточків рідної країни. Й не лише тому, що через війну поїздки за кордон у багатьох із нас асоціюються з вимушеним переселенням, заторами на кордоні й нескінченною дорогою на чужину. Наразі є надзвичайно цінним рідне, українське. 

Тим, хто хоче змінити обстановку на різдвяні свята, INSIDER.UA пропонує розглянути нетривіальні місця України, де заново вивчаєш історію рідного краю й захоплюєшся величчю природи. Пропонуємо поринути у їхню особливу атмосферу, переглянувши зняті тут кліпи українських музикантів. Вони демонструють, як багато прекрасних локацій ми ще не відкрили для себе на своїй землі.

 

Шаргород 

Місто трьох доріг, трьох народів, трьох релігій. Його історія починається в далекому XIV столітті. Це містечко передавалося «з рук в руки» різним князям. Через важливе торгове значення було захоплене турками і отримало назву Кучук-Стамбул («Малий Стамбул»). Потім підпорядковувалося Речі Посполитій, а пізніше – Російській імперії. В одному місці поєдналися єврейське, католицьке та православне життя. Результатом такого різноманітного сплетіння є архітектурні пам’ятки: синагога в стилі ренесансу, костел Св. Флоріана, руїни замку XVI століття та Миколаївський монастир.

Шукачів особливих духовних місць зацікавить маршрут Хресної ходи, благословенний Папою Римським. До вершини ведуть три дороги, що символізують спільне поляків, євреїв та українців. Лише подолавши шлях, можна зрозуміти, що це та отримати благословення. 

Не випадково відомий український гурт Kozak System створив кліп на пісню «Азов – сталь» саме в Шаргороді. Виконавці пояснили: «У Шаргороді є унікальна хресна дорога – одна з західних практик богослужінь, в основу якого покладають спогади віруючих про шлях Ісуса Христа на Голгофу. Символічно, що саме на імпровізованій Голгофі і було відзняте відео «Азов – сталь», присвячене захисникам Маріуполя. 83 дні оборони Маріуполя змінили перебіг повномасштабної війни РФ проти України».

Дружбівський кар’єр 

Якщо в цьому чи наступному році турецький курорт Памуккале вам може тільки наснитися, то Дружбівський кар’єр знаходиться всього у трьох годинах їзди від Києва. В цьому місці подорожуючі можуть не лише насолодитися красою кришталево чистої бірюзової води, а й зробити вражаючу фотосесію на скелястих білих горах.

Всю красу цього приголомшливого місця в кліпі «У темряві» показала співачка Petrovochka – учасниця пісенного конкурсу Х-Фактор Аня Петровська. «Ми відзняли кліп на пісню в одному з найкрасивіших місць України — Дружбівському кар’єрі (Житомирська область)», – каже вона. 

Буцький каньйон

А чи чули ви про українські фіорди? Саме так називають Буцький гранітний каньйон, що на Черкащині. Річка Гірський Тикич тече серед гранітних стін, яким приблизно 2 мільярди років. Вони утворюють глибокий, вузький та неймовірної краси каньйон. У Вирському урочищі річка спадає з двохметрової висоти і утворює водоспад Вир. Цікавою є історія селища Бук, звідки бере початок каньйон. Тут були знайдені сліди поселень черняхівської і трипільської культур, а у ХVIII столітті були виявлені незвичайні кам’яні ідоли. Й досі археологам невідома історія їх виникнення.

Це місце надихнуло на створення кліпу переможця вокального телешоу «Голос країни» Ігоря Грохоцького, що змагався в команді Святослава Вакарчука. Його лірична композиція «Будь зі мною» переплелася з мальовничими краєвидами українських фіордів. «Романтичну сутність твору чудово відобразили неймовірні українські пейзажі, за допомогою яких я і хотів донести ідею роботи до слухачів. І цим особливим місцем нашою знімальною групою було обрано Буцький каньйон, що зберіг вікову велич і неповторну красу України», – зазнає співак.

Антоніни 

Історія цього європейського містечка, що на Хмельниччині, пов’язана з княжим родом Сангушків, а пізніше з сім’єю Потоцьких. Кожна благородна родина залишила по собі пам’ятки архітектури та ботанічний сад, де до цих пір зростає близько 60 видів рідкісних рослин. Відомий журналіст початку ХХ століття Стефан Бояновський писав у пресі про це місце: «В Антонінах панує магнатська фортуна, англійський шик, французька елегантність, голландська чистота». 

Наразі про цю атмосферу нагадує ряд будівель колишнього ансамблю і маєтку Сангушків-Потоцьких. Поруч із палацом відкривається вулиця з унікальними елегантними фахверковими віллами, що були призначені для обслуговуючого персоналу палацу. Відчуття, ніби подорожуючий опиняється в милому містечку десь у Австрії чи Німеччині. Особливу увагу привертає будівля гаражу роду Потоцьких на 9 автомобілів.

Побачити і переконатися в унікальності цього містечка можна у відеороботі «Лісостеп» української групи adm:t. «Антоніни — абсолютно унікальне для України місце, бо такої кількості фахверкових споруд у нас більше ніде нема. В часи закритих кордонів поїздка в Антоніни може розглядатися як вояж у Західну Європу на мінімалках», – кажуть музиканти.

Читать также
Самобутні місця України у кліпах Kozak System, Petrovochka та інших артистів

Качанівський Версаль

Качанівка – один з найбільших у Європі палацово-паркових ансамблів. Його історія, що починається у ХVIII столітті, насичена та пов’язана з багатьма видатними українськими іменами: родиною Тарнавських, Шевченко, Глинки, Рєпіна, Максимовича, Куліша та інших.  

В залежності від сезону, в місцевому парку можна покататись на велосипеді чи санях, організувати аристократичну прогулянку чи просто гарно провести час із сім’єю. 

Палац гарно зберігся ззовні, а от внутрішні інтер’єри майже не відтворені. Уявити, як аристократія проживала свої драми та влаштовувала бали, допоможе український історичний серіал «Кріпосна», який розповідає про кріпачку Катерину, що бореться за свободу. Саме палац Тарнавських став основною локацією зйомок.

 

 

Текст: Дарія Палєха

 

4.5 4 votes
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
4
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
3
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos