«Санкт-Маріубург»: вийшов новий епізод «Масяні» – про вторгнення Китаю в РФ і знищення Петербурга
«Які на хрін веселощі, коли стільки людей гине»
Художник-мультиплікатор Олег Куваєв випустив новий антивоєнний епізод мультсеріалу «Масяня». Він отримав символічну назву «Санкт-Маріубург». Дії мультфільму розгортаються у Санкт-Петербурзі, який нещодавно був оголошений побратимом Маріуполя, знищеного російськими окупантами разом із людьми.
«Цей мульт адресований тим, хто за якоюсь жахливою помилкою підтримує російсько-українську війну», – прокоментував нову серію мультфільму Куваєв.
В епізоді ми бачимо вторгнення Китаю в РФ рівно за таким же сценарієм, як російські війська вторглися в Україну. «Президент Китаю» Винь Суй Хім оголошує, що має намір «очистити росію від фашистів».
Проте замість уявних «фашистів» під обстріл потрапляють мирні жителі Санкт-Петербурга, Москви та інших міст, зокрема Масяня, Хрюндель та їхні діти. Щоб зберегти своє життя, вони змушені ховатися у підвалі, а затим і в метро.
У мультфільмі згадуються Маріуполь, Буча та Кременчук як безпечні місця, куди можна евакуюватися – паралель із найбільш постраждалими від військ РФ українськими містами.
Наприкінці епізоду з’ясовується, що Масяні все це наснилося. Вона звертається до глядачів:
«Вибачте, що мульт вийшов не смішний, але які на хрін веселощі, коли стільки людей гине щодня. Я фігею».
Серія справді вийшла не смішною. Ключове посилання автора – важливість емпатії. Завдяки сюжету він пропонує кожному громадянину росії, хто підтримує війну, «приміряти» на себе те, що у цей час переживають українці. Адже «прожити» історію окремо взятої сім’ї набагато зрозуміліше, ніж абстрактно уявляти собі переживання народу України загалом.
До речі, це не перша серія «Масяні», присвячена російсько-українській війні. У березні було випущено епізод під назвою «Вакідзасі», в якому показали зустріч Масяні з путіним у його бункері. Головная героїня звинуватила кремлівського диктатора у смертях мирних українців, назвавши його «вбивцею».