Now Reading
Стало известно, какой фильм представит Украину в борьбе за «Оскар»

Стало известно, какой фильм представит Украину в борьбе за «Оскар»

Стало известно, какой фильм представит Украину в борьбе за «Оскар»

Український Оскарівський комітет обрав кандидата

 

Представляти Україну на 93-й премії «Оскар», яка відбудеться 25 квітня в Лос-Анджелесі, в категорії «Міжнародний повнометражний фільм» буде драма «Атлантида» режисера Валентина Васяновича. Таке рішення прийняв Український Оскарівський комітет.

У 2020 році в національному відборі брали участь три фільми — лірична комедія «Мої думки тихі» (My Thoughts Are Silent) режисера Антоніо Лукича, документальна стрічка «Земля блакитна, як апельсин» (The Earth Is Blue As an Orange) режисера Ірини Цілик та драма «Атлантида». За результатами всіх етапів відбору перемогу здобула робота Васяновича.

Події фільму розгортаються в 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернули до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Однак на тлі спустошення народжується нова любов.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили в Маріуполі та Києві.

Світова прем’єра «Атлантиди» відбулася на Венеціанському кінофестивалі в секції «Горизонти». Там фільм отримав історичну для України перемогу.

Читать также
Стало известно, какой фильм представит Украину в борьбе за «Оскар»

За останній рік стрічка отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50 фестивалях, де крім Венецйської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі, картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн. Крім того, стрічка увійшла до лонг-листа премії Європейської кіноакадемії.

У широкий український прокат стрічка вийде 5 листопада.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos