Now Reading
Українка Олена Шевченко стала жінкою року за версією журналу Time

Українка Олена Шевченко стала жінкою року за версією журналу Time

Українка Олена Шевченко стала жінкою року за версією журналу Time

За внесок у боротьбу з гендерними стереотипами

 

Щороку американський журнал Time вибирає 12 жінок з усього світу, які зробили значний внесок у боротьбу за права людини. Цього року разом із акторками Кейт Бланшет та Анжелою Бассетт до списку потрапила й українка Олена Шевченко.

З того часу, як у 2017 році Олена заснувала київську некомерційну організацію Insight для підтримки жінок та ЛГБТКІ-спільноти, вона стала однією з найвідоміших правозахисниць в Україні і за останні п’ять років піддавалася нападам сім разів, оскільки її ініціативи часто зустрічали опір. Нині вона вважає, що змусити людей зрозуміти її місію ще складніше.

«Чому ви говорите лише про жінок? Чому не про чоловіків? Чому не про всіх? – каже вона, перераховуючи аргументи, з якими їй регулярно доводиться стикатися. Реальність, за її словами, така, що ці соціальні групи є особливо вразливими під час війни: представники ЛГБТКІ стикаються з жорсткою дискримінацією з боку українців. Більшість гуманітарної допомоги не розрахована на інвалідів, а рівень сексуального насильства під час війни – ви собі не уявляєте», – приводить цитату  Time.

Українка Олена Шевченко стала жінкою року за версією журналу Time
Олена Шевченко, фото: Time

Наразі Олена та її колеги зосередили свої зусилля на зборі коштів, купуючи все, від аптечок до гормонів для трансгендерів. За її оцінками, у 2022 році вони зібрали понад 400 тисяч доларів від різних донорів та кампаній.

В інтерв’ю Шевченко каже, що консервативні групи в Україні часто звинувачують ЛГБТКі у втечі, стверджуючи, що «вони не захищають країну, вони не допомагають тут, в Україні». Тому мета Олени показати, що ці спільноти дуже активні на різних фронтах.

Гендерні стереотипи, з якими Олена невпинно боролася протягом багатьох років, під час війни набули іншого виміру. Жінки взяли на себе різні ролі, включаючи волонтерську роботу та військову службу, тому правозахисниця вважає, що людям потрібно нагадувати: «жінки – це не люди, яким просто потрібно народжувати нових солдат і піклуватися про наших героїв».

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos