«Я жорстка кар’єристка»: Jerry Heil – про майбутнього коханого, творчі амбіції та поїздку до Лос-Анжелесу
З невідомої дівчинки Яни з Василькова, закоханої в музику, за пару років вона перетворилася на популярну виконавицю Jerry Heil, яка співає на найкращих сценах України, записує треки з іменитими саундпродюсерами на Capitol Records в Лос-Анжелесі й має дуже амбітні творчі плани. Про свій шлях, силу власних бажань та рішучості, ідеал коханого чоловіка й про багато інших речей артистка розповіла в інтерв’ю INSIDER.UA та стала героїнею нашої січневої діджитал-обкладинки.
Ти заявила про себе навесні 2019-го й відтоді тільки нарощуєш оберти. Чи довгим був шлях до власного унікального сценічного образу, свого стилю виконання?
Довгим. В 13 років я писала російську попсу, наприклад. В 17 – слухала Alt-J і A-Ha та співала в коледжі в хорі, в 20 – випускала багатологосні акапельні кавери і за 100 грн співала Лану Дель Рей в кафе «Сальвадор», в підвалі васильківського «Сільпо», а в 21 – випустила перший інді-поп альбом. Потім мій канал закрили через кавери, через піт і сльози його вдалося відновити, але кавери я більше там не випускала й щільно взялася за власну творчість. Саме в цей період зустріла Олю Боравльову, яка запитала в мене ключове: про що мої пісні? Й порадила наповнити їх буденним. Декілька місяців — і світ почув #ОХРАНА_ОТМЄНА!
Хто найбільше вплинув на твоє становлення як артистки?
Батьки. Завдяки їх різним смакам, я — синкретизм всього: і «Квінів», і Монсерат, і нашої попси, і народного, і радянського, і американського попу — всього, що на початку 2000-х транслювалося на MTV.
Який він – прихильник творчості Jerry Heil?
Інтелектуал. Чує сенси в побутових сторітелах. Музикант, адже близько половини моїх прихильників займаються музикою, хочуть бути або вже є на сцені.
Чи сильно відрізняється Jerry Heil у житті та на сцені?
Лише амплітудою коливання настроїв і масштабом шаленості. Я тихіша в житті. Люблю думати наодинці.
В чому твоя головна мотивація, заради чого ти прокидаєшся щодня і готова відмовити собі в чомусь?
Створення музики. Розуміння, що кожну мить у тебе є можливість зробити те, що сьогодні порве черговий шаблон. Мене дратують шаблони, ми і так живемо в комп‘ютеризованому світі. Хочеться лишити патерни роботам.
Ти стала першою українською артисткою, яка перемогла на конкурсі Djooky Music Awards. Складно далася перемога?
Були достойні учасники з усього світу. Серед них — відомі в своїх країнах блогери та артисти. Тому на останньому етапі, коли мені не вдавалося вискочити з третього місця на перше, я змирилася, адже подумала: мабуть, у перших двох надто потужна аудиторія в своїх країнах. І ось незадовго до фіналу виявляється, що вони накрутили ботів, а адміністрація сайту конкурсу це вміє вичисляти — і тут я вилетіла на перше місце! Виходить, найпотужніша аудиторія — у мене! Моя #пандатім, саме вони відправили мене в Лос-Анджелес здійснювати мою мрію — записати трек на Capitol Records в співпраці з топовим саундпродюсером Брайаном Малуфом.
Розкажи про запис на Capitol Records. Як це – дівчинці з Василькова опинитися на легендарній студії звукозапису в Лос-Анджелесі?
Уявіть собі: величезна кімната – ну прямо дуже велика , можна посадити в ній оркестр, – і ось ці дівчинка з Василькова сидить в цьому залі звукозапису сама. А за склом — топовий саундпродюсер і музиканти-віртуози в кімнаті з контролерами. Ти їх не чуєш, лише бачиш, як вони щось говорять про тебе, поки ти співаєш. Тисячі думок в півсекунди: може, можна було краще написати текст (а я писала англійський переклад прямо напередодні запису), може, треба сильніше старатися над вимовою… може, тут би голос зробити потужнішим… а що, якщо їм не подобається?! І ось минає 21600 таких секунд… я порахувала. (сміється)
Всі ці професіонали своєї справи зібралися на Capitol Records, щоб записати ту саму дівчинку з Василькова…
Тільки одну мене ми писали три години поспіль, без зупинки. Ніколи ще я так не стресувала, але це було таке приємне хвилювання, як в дитинстві на конкурсі в Білій Церкві. Тільки з невеликим нюансом — цього разу я в Лос-Анджелесі, й всі ці професіонали своєї справи зібралися на Capitol Records, щоб записати ту саму дівчинку з Василькова… досі усвідомлюю!
Наскільки відрізняється підхід до створення музики спеціалістів в Україні та США? Ти хотіла б продовжувати працювати в Україні чи за можливості повернулася б в Лос-Анжелес?
Я впевнена, що підхід різний навіть в межах Лос-Анджелесу. У кожного саундпродюсера в світі свій підхід. Але щодо Брайана Малуфа і запису на Capitol Records — все дуже серйозно і професійно. По декілька годин виділяється на кожного музиканта в команді: щоб гітарист зіграв ідеальне соло, скрипач-віртуоз накопичив достатню кількість геніальних партій, які він генерував під мою пісню на місці — так, у нас там будуть живі інструменти в поєднанні з електронною музикою.
Я була присутня в кожному процесі — вийшла зі студії, як зі спортивного залу, тому що хотіла контролювати все, що стосується моєї пісні, й дуже вдячна Брайану, що він дав мені таку можливість. Дав відчути себе причетною до таких масштабів!
Чи встигла прогулятися Лос-Анджелесом?
Місто побачила мало, багато працювала і комунікувала. З улюбленого — Малібу. Але на Тихому океані було по-осінньому холодно.
Твої найамбітніші мрії?
Мрію зробити свою музику всесвітньо відомою! Як фанатці Денні Ельфмана, мені важко бачити, що так, як він, ніхто не рвав шаблони в симфонічній кінематографічній музиці, тому я в пошуку актуального формату.
З ким мрієш заспівати дуетом?
З Чарлі Путом!
За творчістю яких українських виконавців стежиш?
Я захоплююся талантом Наді Дорофєєвої. Як можна так магічно рухатися і утримувати вокал водночас? Діва!
Що, на твій погляд, найскладніше у кар’єрі молодого музиканта в українському шоу-бізнесі?
Відірватися від тієї ж шаблонності, що є єдиний формат, який слухає народ, адже і перестати задавати собі зайві питання — більше експериментувати!
Опиши свій особистий стиль в одязі, чи стежиш за трендами, чи береш участь у розробці своїх сценічних образів? Чи є у тебе модні фетиші чи, навпаки, табу?
Я — синкретизм і еклектика у всьому. Слідкую за багатьма. Надихаюся смаком дизайнерки Тані Могили і її брендом NEBESITE. Стилізує мої образи в кліпах Настя Велегура, а на нещодавну червону доріжку Elle та в Штати збирала Марина Мартинів.
Відомо, що в тебе були проблеми із харчовою поведінкою. Як змогла впоратися, чи вдалося знайти хороших українських фахівців? Що порадиш молодим людям з подібними проблемами?
Я знайшла підтримку професіонала, нутриціолога. Можу лише порадити зробити так само, адже на цьому шляху я зробила декілька необдуманих кроків. Наприклад, коли усвідомила, що граюся з вогнем і більше худнути не можна, спереляку почала налягати на смажене. Мені просто пощастило, що все обійшлося. Ідеальний варіант – адже в родині здебільшого мало того, що ніхто не розбирається в цих питаннях, а ще й не дає необхідної підтримки підлітку, — загуглити психолога з питань РПП.
Навіть якщо ти живеш в глибинці, сьогодні є можливість поспілкуватися онлайн. Прохання до батьків — не тисніть, будь ласка, на дитину, яка потрапила в цю воронку, по собі пам’ятаю: в такому разі хочеться чинити наперекір повчанням! Якщо вчасно помітили і є час — станьте другом, похарчуйтеся, можливо, якийсь час так само, як дитина, зрозумійте її мотивацію. І тоді вже покличте на сеанс до спеціаліста.
Ходить чимало чуток щодо твого особистого життя та сексуальної орієнтації. Як на це реагуєш? Як скоро ми побачимо коханого Jerry Heil? Яким він буде, у тебе є певні очікування?
Якраз тому, що є очікування, мабуть, я й не розглядаю інші можливості. До того ж я жорстка кар’єристка. Боюся навіть, що, створивши сім’ю, буду тією мамою чемпіона. Тому вимоги до чоловіка відповідні: амбіційність, любов до спорту, успішність в бізнесі, зацікавленість в діджитал та медіа. Але не професійний музикант, бо музиканти — то особливий різновид творчих людей, їх в моєму житті достатньо! (сміється) Також почуття гумору, звісно. Щоб ми спільними сімейними вечорами могли затишно переглядати усі випуски «Перелазимо через паркани з Олексієм Щербаковим». (сміється)
Скільки часу проводиш у соцмережах, як реагуєш на хейт?
Вже ніяк. Ще трошки засмучуюся, але фільтр за декілька років сформувався дуже надійний, береже мою психіку. Бо після коментарів на нацвідборі я так закрилася, що лише тепер подивилася свої виступи й тодішні інтерв’ю.
Якою і де бачиш себе через 5, 10 років? Які плани на 2022 рік?
Сподіваюся тішити весь світ сумішшю української та світових культур в моїх треках та симфонічних поемах! В 2021-му я собі це дозволила. Тому в планах на 2022 рік — показати собі та всім, що все можливо. Так каже Алла Клименко, а я їй вірю.
________________________________________________________
Стиль: Анастасія Велегура, Марина Мартинів
Фото: Оленка Котик, Ліза Дзюбенко
Мейкап: Чапурна Ганна, Ангеліна Бородіна
Зачіски: Чапурна Ганна, Данило Ружницький
Окрема подяка за поміч у створенні матеріалу агенству Secret Service Entertainment Agency