Now Reading
Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

До Дня народження видатного українського митця

 

9 березня українці по всьому світу відзначають День народження найщирішого патріота України – Тараса Шевченка, чий «Кобзар» є одним з символів нашої держави. Російський агресор настільки боїться творчої спадщини видатного українського митця, що не втрачає нагоди розстріляти його погруддя, пам’ятники чи заклеїти своїм безглуздям портрети. Згадайте-но неймовірне відео визволення Балаклії: після героїчної деокупації міста українські військові зривають плакат з написом «Ми з росією один народ», а під ним видніється автопортрет Шевченка та його пророчі слова:

І вам слава, сині гори,
Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся – поборете,
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас сила
І воля святая!

Вірші видатного поета, покладені на музику, давно стали народними піснями і перейшли нам у спадщину. Сучасні ж українські виконавці надали поезії Тараса Шевченка нового звучання і нових сенсів. З нагоди сьогоднішнього свята українські виконавці поділилися з INSIDER.UA роздумами щодо ролі видатного митця в житті українців, розповіли, як перекладали на музику його вірші й як сприймають слухачі ці пісні. 

 

Шевченко є нашим символом та прикладом української незламності.

Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

Артем Пивоваров
співак, автор пісень

Тарас Шевченко, перш за все – яскравий представник українського народу. Його внесок у культуру безцінний, а творчість залишається актуальною й досі. Шевченко піднімав серйозні теми та транслював важливі меседжі, прищеплював любов до Батьківщини, намагався підтримати та надихнути людей на боротьбу за вільне майбутнє. Він є нашим символом та прикладом української незламності.

Вірш «Думи мої, думи мої» сповнений суму за Батьківщиною та віри у вільне життя на рідній землі, що робить його наразі дуже актуальним. Все, що відбувається навколо, впливає на наш моральний стан, у голові безліч думок, з якими буває важко. Але ми маємо усвідомлювати, що кожен українець з усіма його переживаннями потрібен своїй країні. Адже Україна – наша ненька, що приймає нас такими, якими ми є. Ми різні, але нас об’єднує любов до Батьківщини та прагнення будувати світле майбутнє разом.

Пісня «Думи», яку ми записали у дуеті з Надею Дорофєєвою, знайшла відгук у серцях людей, про це свідчить реакція публіки на наших концертах. Щоразу зал співає її в унісон, даючи волю емоціям, що накопичилися всередині. А відео на YouTube зібрало вже 31 мільйон переглядів.

Шевченко піднімав серйозні теми та транслював важливі меседжі, прищеплював любов до Батьківщини.

Наразі у проєкті «Твої вірші, мої ноти» є дві пісні на вірші Тараса Шевченка: «Минають дні, минають ночі» та «Думи». Цілком можливо, що згодом їх побільшає, адже творчий процес є спонтанним. У нас дуже багато талановитих представників української літератури, наразі хочеться приділити увагу і їм, адже головною метою проєкту «Твої вірші, мої ноти» є популяризація української культури загалом.

Пісня «Минають дні, минають ночі» була записана у дуеті зі співаком Yarmak, який зачитав вірш Тараса Григоровича у стилі реп. Виконавець вважає головною думку: «Страшно впасти у кайдани, умирать в неволі, а ще гірше спати, спати і спати на волі».

 

 

Все, що він писав, просякнуте любов’ю до життя і до України! 

Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

Сергій Бабкін
музикант, автор пісень

Масштаб особистості Шевченка неможливо осягнути. Він – геніальний поет. Як на мене – душа, надія, сила, натхнення, серце України. Це також дуже важливий символ української культури. Найлегендарніший та найвідоміший український митець у світі.  Все, що він писав, просякнуте любов’ю до життя і до України! 

Він – геніальний поет. Як на мене – душа, надія, сила, натхнення, серце України.

Ще зі школи, як, мабуть, кожен із нас, я добре знав напам’ять «Заповіт». І коли в юнацтві ми з Андрієм Запорожцем тільки-но починали грати разом, на одній з репетицій я згадав про цей вірш і жартома заспівав його на мотив реггі. Вийшло цікаво. Не пам’ятаю, чи грали ми «Заповіт» потім. Минуло понад 10 років. Мене запросили стати частиною проєкту, присвяченого 200-річчю Шевченка і запропонували написати пісню на поезію Тараса Григоровича. І хоча в мене вже був «Заповіт», я вирішив зробити нову композицію на дивовижний вірш «Якби зустрілися ми знову». Написав свій приспів, назвав композицію «Заросли» і виконав її на тому вечорі.

Коли почалася війна, я знов згадав про «Заповіт». Зрозумів, що саме тепер час записати його. Я по-іншому відчув міць цієї поезії. Написав приспіви і зробив запис на студії. Що цікаво, я майже підсвідомо поклав слова на гармонію легендарної пісні Боба Марлі «No woman, no cry». Мій менеджер звернувся до правовласників Боба Марлі, ми отримали дозвіл на таке поєднання і видання цього твору. Я бачу на концертах, як реагують на «Заповіт»: підводяться з місць, підспівують. Мені здається, ця пісня заряджає людей, надихає, дає надію, силу.

На вірші Шевченка в мене вже дві пісні, хоча зазвичай я не пишу музику на чужі вірші, мені цікаво на свої. Думаю, в потрібний момент мені в очі впаде чергова поезія Тараса Григоровича, яка зрезонує з моїм внутрішнім станом, не залишить байдужим. І тоді відбудеться магія – народиться нова пісня.

 

В творчості Шевченка є багато потужних і пророчих сенсів, які не втрачають актуальності і сьогодні.

Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

Вадим Красноокий
соліст гурту Mad Heads

Шевченко – потужний символ України. В його творах закладений культурний код нації і сенси, які набувають тепер все більшого значення.

Пісня «Тече Вода» – із альбому народних пісень Mad Heads «УкраїнSKA». Я прослуховував сотні пісень, щоби вибрати те, з чого ми потім зробили наші сучасні рок-версії. Деякі відгукувалися по-особливому, і ця пісня була саме такою. Вже пізніше з’ясувалося, що це текст Шевченка, від цього стало ще цікавіше. Історія про козака, який даремно шукає долю в чужих краях, за сотні років не втратила актуальності, відгукувалася долями багатьох сучасних українців.

Тарас Григорович дивовижно передчував майбутнє у своїх творах.

Читать также
Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

Пізніше я провів кілька років у Канаді, багато подорожував по США. Близько познайомився з багатьма українцями, які вибрали непростий шлях життя в еміграції. А також з нащадками тих українців, які у надзвичайно складних умовах освоювали американський континент у минулому. Тоді ця пісня стала ще більш актуальною для мене. Сьогодні, коли мільйони українців раптово були змушені покинути свої рідні краї, вона як ніколи відгукується у серцях. Тарас Григорович дивовижно передчував майбутнє у своїх творах.

 

В творчості Шевченка є багато потужних і пророчих сенсів, які не втрачають актуальності і сьогодні. Але ритми його поезій, як на мене, складнувато вписувати в формат сучасної популярної пісні. З цієї причини я досі не робив інших пісень з його текстами. Але в майбутньому цього не виключаю, бо дедалі сильніше відчуваю важливість цих текстів, потребу поширювати їх серед українців сьогодні і передавати в майбутнє. Форма пісні для цього підходить найкраще, на мою думку.

 

 Для мене його вірші – це спогад дитинства, вчення сьогодення та філософія майбутнього.

Як Артем Пивоваров, Сергій Бабкін, Mad Heads та інші артисти співають вірші Шевченка

BUREMNA
співачка

Для мене Шевченко – філософ українського народу. Його рядки пророчі та не втрачають актуальності. «…Кохайтесь чорнобриві, та не з москалями», – цю фразу я знала ще з дитинства, а «Садок вишневий коло хати», який вивчила в 4-му класі, пам‘ятаю й досі. Для мене його вірші – це спогад дитинства, вчення сьогодення та філософія майбутнього. 

Пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» завжди звучала дуже сердито, тому мені хотілось змінити її сприйняття, надати їй більш тепліші музичні відтінки. Щоб звучання віршу «Реве та стогне Дніпр широкий» у поєднанні з музикою нагадувало про рідні краєвиди, щоб слухач по-новому відчув рядки автора. 

 

За моїм спостереженням, багато митців акцентують увагу на першій фразі «Реве та стогне Дніпр….». А от мені більше гармоніюють рядки про те, як Шевченко описав ніч, або ж початок ранку «…ще треті півні не співали, ніхто ніде не гомонів…».  Мені здається, що саме ця фраза найбільше надихнула мене зробити ліричну версію цієї пісні на вірш Шевченка. Музику написала самостійно. З початком війни я помітила, що людям потрібна більш спокійна музика, бо ми дуже втомлені, й якось легко підібрала саме такі акорди і мелодію. Відгуки отримала тільки позитивні, просять ще більше пісень такого формату. 

Його рядки пророчі та не втрачають актуальності.

У Шевченка є низка інших творів, менш відомих, на які слід звернути увагу, аби надати їм більшої популярності серед нашого покоління. Історично склалося, що Шевченко відвідував моє рідне місто Лебедин, що в Сумській області. Саме там він написав вірш «Ой по горі ромен цвіте» та «Лебедин». Ці два твори для мене мають велике значення, адже мій обов‘язок зберігати та прославляти свій рідний край та його історію. Тому, ймовірно, згодом я покладу на музику і ці твори. 

 

Текст: Дарія Палєха

4.2 5 votes
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
5
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
5
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos