Now Reading
Як колеги Леоніда Кравчука відреагували на його смерть

Як колеги Леоніда Кравчука відреагували на його смерть

Як колеги Леоніда Кравчука відреагували на його смерть

Добрі слова

 

Вчора увечері, 10 травня, стало відомо про смерть першого президента незалежної України Леоніда Кравчука. Йому було 89 років. Повідомляється, що він помер після тривалої хвороби.

Ми вирішили зібрати спогади політиків про Кравчука.

Володимир Зеленський (чинний президент України):

«Він завжди цінував кожну хвилину життя, і завжди знаходив далеко не одну хвилину, щоб допомогти розібратися і дати пораду. І, в тому числі, за це я особисто вдячний… Леонід Макарович знав, чого варта свобода. І всім серцем хотів для України миру. Я впевнений, ми це реалізуємо. Досягнемо нашої перемоги та нашого миру».

Віталій Кличко (мер Києва):

«Він говорив, що лідером людину роблять три речі: талант, сильний характер та знання. Все це було притаманне Леоніду Макаровичу, який увійшов в історію нашої суверенної держави як перший її законно обраний лідер».

Юлія Тимошенко (депутат Верховної Ради України):

«Він став президентом в дуже непрості часи. Було невідомо, куди йти, за що братися і як розбудовувати молоду державу. Цього не вчили в жодних університетах. До його великої честі, він пройшов свій шлях гідно. Багато в чому Україна отримала становлення й визнання саме завдяки його позиції, його політиці, його державній мудрості.

 

Фактично до останніх своїх днів, попри поважний вік та хвороби, Леонід Макарович продовжував працювати заради України, вболівав за країну всім своїм великим серцем».

Петро Порошенко (депутат Верховної Ради України):

«Історія не знає умовного способу. Але і з цього правила є винятки. Свідомий перехід Леоніда Кравчука на державницькі позиції зіграв не останню роль в проголошенні Незалежності. Свою владу він використав для досягнення цієї великої мети. А згодом придумав, як у Біловезькій пущі поховати Радянський Союз».

Арсеній Яценюк (колишній прем’єр-міністр України):

«Він не боявся визнавати свої помилки, вчився все своє довге і складне життя і, яким би звивистим воно не було, у найважчі й найбільш вирішальні часи був на єдино правильному боці, на боці України – її Незалежності, її Свободи й Гідності.

 

Так судилося долі, що саме Леонід Кравчук очолив вихід України з мороку бездержавності та зробив перші – хай у чомусь і непевні, але історично надважливі кроки з побудови інститутів її Держави. Ми це завжди пам’ятатимемо і завжди будемо цінувати».

Дмитро Разумков (депутат Верховної Ради України):

«Внесок Леоніда Кравчука у становлення нашої держави важко переоцінити. Саме під час його головування Парламент прийняв Акт проголошення незалежності України. Саме Леонід Макарович не побоявся і першим взяв на себе управління великою державою у непрості часи початку 90-х.

 

Його життя було наповнене різними знаковими подіями та рішеннями. Проте він до останнього залишався вірним своїй країні і прагнув своїм досвідом та знаннями зробити наше життя кращим. І йому це вдавалося».

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos