Як пройшов перший міжнародний благодійний форум Mothers for Ukraine у Відні
Досвід українок та громадських діячок Європи
У Відні відбувся перший міжнародний благодійний форум Mothers for Ukraine, на якому говорили про стереотипи в жіночому бізнесі, модні тренди, красу, освіту в Європі, допомогу українським дітям під час війни, а також про роль жінки – бути мамою чи підприємицею, розвивати благодійність чи досягати карʼєрних цілей, піклуватися про інших чи про себе?
Park Hyatt Vienna гостинно приймав спікерів та гостей з України, Австрії, Італії, Іспанії, Швейцарії, Великої Британії та інших країн – на запрошення благодійного фонду «МАМА плюс Я», який вже 16 років допомагає дітям в Україні. Одним з напрямків фонду, яким постійно опікується засновниця Наталя Сивак, є розвиток культури благодійності, просвітництво і фандрейзинг. Генеральним партнером форуму виступила компанія TRAFIN Consulting und Entwicklungs GmbH.
«Вже понад рік частиною моєї місії є нагадувати світові про українських дітей. Про дітей, які назавжди втратили дитинство. Кожного разу, в будь-якій країні світу – я нагадую світові про наших дітей. Не важливо, є мікрофон і велика аудиторія, чи це просто приватна розмова… Тож, не могло бути інакше. Сьогодні, місія нашого Форуму – допомогти дітям, які залишаються в Україні, дітям, у яких війна відібрала дитинство», – наголосила Наталя під час виступу.
В межах благодійного форуму спікери та гості обговорювали важливі теми, які формують світогляд та здорове суспільство. Мотиваційна промова британської спікерки Джини Гардінер надихнула виходити із зони комфорту та досягати цілей. Приклади з власного досвіду підприємиць Євгенії Дубінської, Ольги Погонишевої, Дарії Дідковської та Марії Перцевої довели, що жіночий бізнес – потужний і перспективний, в ньому не місце стереотипам та обмеженням.
Завдяки спікеркам Анні Арутюновій та Іві Нероллі учасниці форуму дізналися більше про останні тренди моди, формування стилю і власний шлях побудови модного бренду. Анна Арутюнова також поділилася, як ій вдалося трансформувати любов до танців в модний бренд. Про здоров’я дітей та дорослих говорили у межах дискусійної панелі за участі Людмили Килівник та Діани Штайнер. Спікерки розкрили важливість піклування про власне фізичне та ментальне здоров’я.
Про перспективи освіти та кар’єри в Європі розповіли Ярина Усач та Ніколетта Сивак. Їхній особистий досвід та актуальні знання стали особливо у нагоді для тих українців, хто готується до вступу в європейський ВНЗ. Тему добра та милосердя розкрили спікерки, які значну частину часу приділяють благодійності та розвитку здорового суспільства: Тетяна Рибченко, Harriet Hala, Rimma Polonsky та Наталя Міносян. Це жінки, які допомагали евакуювати дітей, проводили благодійні заходи і тренінги, підтримували українських біженців за кордоном.
Однак благодійність була лейтмотивом усього форуму, адже в кожній розмові, в кожному виступі та відеоролику були історії українських дітей. Для цих дітей провели і невеликий благодійний аукціон, на якому продали картину від юного українського художника з аутизмом Максима Бровченка. Юна художниця з інвалідністю Амалія Горбенко представила футболку з авторським принтом, яку теж було продано на аукціоні.
Під час форуму вдалося зібрати 11 000 євро, які будуть спрямовані на адресну допомогу та психоемоційну реабілітацію дітей в Україні.