Now Reading
Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Розпитали організаторів святкових подій про те, яке майбутнє чекає на весільний ринок і як вони планують виходити зі спровокованої пандемією кризи.

Весільний сезон в цьому році, схоже, так і не відкриється, на жаль женихів та наречених, їхніх гостей і організаторів церемоній. У квітні мали побратися Емма Стоун і сценарист Saturday Night Live Дейв Маккар, на початку літа в Японії планували одружитися Кеті Перрі та Орландо Блум, на рік довгоочікуване весілля довелося відкласти Наталі Водяновій та Антуану Арно, поставили на паузу підготовку до церемонії Дженніфер Лопес і Алекс Родрігес. Ситуація знайома не лише зірковим парам, але й всім тим, у кого були плани одружитися в сезоні весна-літо 2020.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії
кадр із серіалу «Друзі»

Дехто, як телеведучий Микита Добринін і Дар’я Квіткова, відмовилися від ідеї пишного свята і влаштували скромний розпис відразу після послаблення карантину, більшість же відклали щасливий момент до кращих часів, хоча поки немає і жодної визначеності. Редакція INSIDER.UA поспілкувалася з івенторами і представниками весільних агенств про те, яке майбутнє чекає індустрію і як вони планують виходити на колишні позиції.

 

«Ми і наші замовники нічого не втратили»

Тетяна Мартинова

власниця компанії WP з
організації весіль та інших заходів в Україні, Європі та Марокко, з головним офісом у Відні

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

На мій погляд, сфера весільних послуг отримає якісний поштовх від ситуації, що склалася, люди будуть більш ретельно підходити до вибору компанії-організатора і до інвестування коштів на проведення весілля. Компанія WP вже давно почала переносити свій європейський досвід в українську реальність, пропагуючи: Україна повинна врешті-решт стати країною договорів, контрактів та гарантій, а не усних домовленостей. В угодах із замовником ми спочатку прописували всі можливі ризики, форс-мажори, компенсації. В цьому і є, частково, унікальність нашої пропозиції.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Кожен досвідчений бізнесмен, що працює над своїм проєктом із повною залученістю, відчуває динаміку на ринку. Не питайте мене, як і чому, можливо, це інтуїція: ми перестали приймати передоплати наприкінці листопада 2019 року. Колективне несвідоме показувало, що йде загальний спад клієнтопотоку і ми вирішили зробити паузу. Ми і наші замовники нічого не втратили. Довгострокові проєкти, особливо за кордоном, звичайно, переносяться. Але ми, наші партнери і клієнти спільно знаходимо оптимальні рішення. Важлива щира лояльність від кожної зі сторін!

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Питання організації заходу більшою мірою – питання правильного емоційного забарвлення, тут головне без паніки. Ми всіх одружимо потихеньку в найкращому вигляді! (сміється – прим.ред.). «Я одружився за знижкою в межах кризи», – вибачте, це несерйозно навіть вголос вимовляти. Весілля – квінтесенція всього, кульмінація почуттів. Занадто важливе питання, щоб розглядати його так плоско.

  • «Первинні люди, місія і цінності, які вони поділяють».

На даному етапі всі наші співробітники перебувають у творчій відпустці, самостійно розвивають окремі напрямки і готують базу нових ідей і пропозицій. Багаторічний плідний союз нашої команди показав, що первинні люди, місія і цінності, які вони поділяють. Команда WP – це наша основа і ключова цінність. Ми всі однодумці і поділяємо думку: те, чого ми добилися разом, відбулося завдяки тому, що ми щиро хотіли і хочемо робити це спільно, незважаючи на тимчасові труднощі. І не таке було! (сміється – прим.ред.)

Щодо планів: наразі я бачу великий потенціал ідеї відкриття філії WP в Києві. За час карантину ми підготували повну документацію для його швидкого запуску. Залишилося знайти приміщення, надійних партнерів або інвесторів.

«Нас трясе, як під час ідеального шторму»

Юлія Бондарчук

креаторка проєктів @marryme.ua, @marryme_biz, партнерка проєкта @hello_svadba

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Моя компанія існує на ринку 16 років, пережила дві економічні кризи і дві революції. Наші клієнти – українські підприємці, політики і бізнесмени, а також іноземці, ми спеціалізуємося на проведенні весільних івентів в Україні і за кордоном.

Два проєкти перенесені на 2021 рік: через карантин у моїх клієнтів немає можливості прибути з Канади і США. Ще один проєкт поставлено на стоп, через відсутність розуміння, коли будуть відкриті кордони. Плюс, немає гарантії безпеки для іноземних гостей на території України.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Весільний ринок провалиться як мінімум на півроку, з урахуванням можливих ризиків скасування івентів за кордоном через пізнє і поки не дуже зрозумілого повернення повноцінного туризму. Нас трясе, як під час ідеального шторму. Весь час доводиться лавірувати між клієнтами, підрядниками, ресторанами і постійно змінюваними обставинами.

  • «У кожної команди повинен бути план «А», план «Б», і навіть план «Ж»…

Звичайно, ми сформували компліментарну пропозицію клієнтам, у вигляді додаткових привілеїв. У кожної команди повинен бути план «А», план «Б», і навіть план «Ж»… Ми – кризові менеджери, здебільшого, тому ми готові швидко і ефективно приймати рішення, щоб залишитися на плаву і не допустити обвалу ринку весільних сервісів. Чи виживе той, хто вміє танцювати під час дощу!

 

«Є велика ймовірність, що 2021 рік стане роком весільного буму в силу відкладеного попиту»

Дар’я Власенко

директорка з розвитку весільного агентства Vlasenko Weddings

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Івент і креативна індустрія України, до якої входить і сфера організації весіль, страждає від ситуації з коронавірусом сильніше інших напрямків, оскільки для нас поки немає навіть орієнтовних прогнозів. Тільки питання: коли будуть дозволені заходи, коли відкриють кордони? Уряд не має плану для нас, а невідомість – найскладніше. Тому наразі час проявляти гнучкість, адаптуючись до цієї мінливої ситуації. Благо, в нашій сфері без гнучкості і раніше було нікуди.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії
vlasenkoweddings.com

Якщо говорити про практику нашого агентства, практично на кожному весіллі, організованому нами в Україні, частина гостей, а часто і сама пара, проживають за кордоном. Наприклад, на одній з церемоній, яку ми плануємо на серпень цього року, батьки нареченого живуть в Канаді. Але ми не впевнені, що до кінця літа перельоти стануть можливі. Тому поки для цього весілля план «Б» – це перенесення дати з серпня на вересень.

  • «Уряд не має плану для нас, а невідомість – найскладніше».

Поки не скасувалося жодного весілля, а перенесення є, і швидше за все, будуть ще. Відразу відзначу: ми завжди обмежували кількість проєктів, які можемо взяти в сезон, максимум 10-15. Це пов’язано і з масштабом проєктів, і з копіткістю опрацювання деталей, що для нас є пріоритетом. Наприклад, ми ніколи не робимо два весілля в один день, а між проєктами за кордоном у нас завжди є зазор в тиждень.

З приводу цін на наші послуги: з огляду на те, що організаторам роботи додається, зниження цін виглядає нелогічним. Багатьма агентствами вводяться нові, адаптивні політики та розробляються нові послуги, плюс ринок зараз потрібно моніторити більш ретельно, щоб нічого не упустити.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

А чого тільки варті проєкти нових норм та інструкцій щодо проведення заходів, які наразі обговорюються на урядовому рівні, і, можливо, будуть прийняті: в них потрібно вникнути і привести свої процеси у відповідність з ними, щоб уникнути штрафів. Для забезпечення всіх введених норм, на заході нам потрібен кількісно більший штат співробітників, тощо. Ми зі свого боку зробили все, щоб в цих умовах не підняти ціну, і це в нашому випадку вже оптимізація пропозиції. Також ми розробили нову, більш лояльну, систему передоплат і їх повернення.

Більшість підрядників, з якими ми працюємо, залишили ціни незмінними, але умови повернення передоплати та перенесення дати у них також стали більш гнучкими. Всі розуміють, що ситуація непроста, і готові йти назустріч. За це ми їм дуже вдячні.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Наша робота будується за двома напрямками: весілля в Україні та весілля за кордоном, і наразі всі міжнародні проєкти поставлені на стоп. Також складність в тому, що в разі організації весілля за межами України, потрібно більше часу і хоча б одне відрядження в процесі планування. Але я бачу багато плюсів і можливостей робити в цьому році цікаві локальні проєкти. Перше – це підтримка місцевого туризму і сфери послуг, друге – в Україні маса класних локацій: виноробні, замки, гірські шале. У нас давно є кілька класних ідей для весіль в Карпатах, які чекають своєї реалізації. Можливо, саме прийшов їхній час.

  • «Україні маса класних локацій: виноробні, замки, гірські шале».

Вийти на колишній рівень найближчим роком, а то й двома, буде складно. З іншого боку, велика ймовірність, що 2021 стане роком весільного буму через відкладений попит. Така ситуація вже була в 2015-му: після затишшя в зв’язку з кризою 2014 го, в сезоні 2015 ми і наші колеги провели рекордну кількість весіль.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Нам, організаторам, все ж в якійсь мірі пощастило, що наша основна цінність – це, так би мовити, наша «голова»: досвід, ідеї та система планування. Декораторам, прокатникам обладнання зараз складніше: вони орендують склади, оплачують охорону і несуть інші витрати.

Читать также
Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Команда у нас залишилася незмінною, тому що ми йшли до її складу не один рік і спрацьованість в нашій сфері дуже важлива. Нам легше перевести процеси в онлайн-режим, тому що вони вже до кризи у нас на 80% були налагоджені в віддаленому форматі: вся документація, бюджети ведуться онлайн, бази у нас зберігаються в хмарних сервісах, наради проходять в Skype. Тому значних змін не відбулося.

  • «Для весільних організаторів настав момент підтвердити свою значимість як антикризових менеджерів».

Наша позиція – оптимістична. Весілля в цьому сезоні відбудуться, і ми на них із нетерпінням чекаємо! Так, весіль за кордоном швидше за все не буде, а список гостей скоротиться, але це не привід позбавляти себе свята. Взагалі, я зараз в колі команди і колег часто жартую, що тепер як ніколи настав наш «золотий» час. Для весільних організаторів настав момент підтвердити свою значимість як антикризових менеджерів. У звичайний час ми регулярно вирішуємо масу спірних і кризових ситуацій, але намагаємося це залишати за кадром, показуючи тільки світлу сторону. З боку наша робота здається дуже легкою.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Тепер можна відкрито говорити про проблеми та їх вирішення, в кризу саме це і цінується. Ми весь період карантину активно спілкуємося з колегами в групі організаторів весіль і маю сказати, в настрої багатьох з них зараз буяє не паніка, а конструктив. Адже крім ідей і творчості, наша супер-сила – шукати і знаходити вихід із, здавалося б, безвихідних ситуацій. Саме тому наша праця така цінна, і саме тому ми впораємося і з коронакризою.

  • «Крім ідей і творчості, наша супер-сила – шукати і знаходити вихід із, здавалося б, безвихідних ситуацій».

З практичних дій: ми ввели кілька нових продуктів. Наприклад, формуємо портфель замовлень, щоб спрогнозувати цей і майбутній сезони, оновили умови контракту з підрядниками і схеми внесення передплат, зробивши їх більш лояльними, і до кінця червня даруємо десять консультацій по організації весілля всім бажаючим. Наша основна мета: пройти цей період максимально достойно і продуктивно, а також не нагнічувати паніку і заспокоювати тих, хто розгублений.

«Ми вважаємо, що сфера почне функціонувати в колишньому режимі ближче до зими».

Ольга Тельпис та Марія Николайчук

керуючі партнерки агенства Love Agency

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

З початку режиму самоізоляції вся весільна сфера на паузі. Багато хто завмер, бо складно щось прогнозувати. Тим більше, весілля – емоційний момент, що вимагає ясності, позитивних очікувань і конструктивності. Усвідомлюючи ці нюанси, в процесі ми розробляли і план «Б», і план «В» для кожного весілля. А через те, що крім українських весіль, ми спеціалізуємося і на інтернаціональних, ми стежили за новинами по кожному напрямку, бо у кожної країни свої методи регулювання ситуації.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Якщо українські наречений і наречена, а також їхні гості, залежать від дозволу проводити масові заходи, то для іноземних – важливо, щоб кордони були відкриті і гості, або навіть сама пара, змогли фізично прилетіти на торжество і повернутися назад. У підсумку, багато пар перенесли святкування на кінець літа, осінь або ж наступний рік.

  • Фактично, з березня по липень у нас не було жодного івенту, втім, як і у всій івент-індустрії.

Фактично, з березня по липень у нас не було жодного івенту, втім, як і у всій івент-індустрії. 5 місяців наша сфера в режимі stand by. Ми зберігаємо спокій і раціональний підхід, сконцентрувалися на розвитку компанії, на бренді, на командо-зміцненні. Також займаємося підготовкою до весіль 2021 року.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Наразі на наступний рік перенеслося 5 весіль. Вони інтернаціональні, і ми, як організатори, не можемо піддавати гостей будь-яким ризикам. Разом з парами ми одноголосно прийняли рішення про перенесення свята. Звичайно, важливий не тільки фактор перенесення, але і збереження команди, яка повинна була його реалізовувати. Нам вдалося для всіх перенесених весіль зберегти команду і зафіксувати гонорари цього року. Вдячні команді за лояльність і розуміння, а парам – за довіру і спокій!

  • «Ми розглядаємо нові локації по всій Україні, які можуть позмагатися красою з європейськими!»

Ми вважаємо, що сфера почне функціонувати в колишньому режимі ближче до зими. Але ми вже потроху повертаємося на свою орбіту, підготовка до весіль розморожена, з’являються нові клієнти і ми розглядаємо нові локації по всій Україні, які можуть позмагатися красою з європейськими! Спеціальних умов не потрібно, необхідно, щоб люди морально були готові йти на свято з кількістю 50 і більше гостей. Щоб була ясність і спокій.

Як жити далі: наскільки коронакриза вдарила по весільній індустрії

Очікуємо, що наступний сезон буде дуже активним і готуємося до нього вже зараз! Тому рекомендуємо нашим парам заздалегідь бронювати дати, бо багато затребуваних вже зайняті, ба більше – навіть нестандартні будні дні. Також ми готуємо цікаву «антикризову» пропозицію для тих, хто планує весілля, яке невдовзі презентуємо.

  • «Наш девиз на время карантина: «учись и развивайся!»

Ми в Love Agency розглядаємо цей час не як час для смутку і паніки, а як час для продуктивної роботи над собою і компанією. Ми працюємо над розширенням команди, над підвищенням професіоналізму. Крім побудови стратегічної кривої розвитку агентства і аналізу, ми займалися питаннями цінностей всередині компанії і, глобально, диференціацією послуг, продовжуємо оптимізувати нашу внутрішню документацію і всі робочі процеси. Запустили оновлену програму підвищення кваліфікації для нашої команди. Наш девіз на час карантину: «вчись і розвивайся!»

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
1
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos