Now Reading
15 фільмів про надихаючих і сильних жінок

15 фільмів про надихаючих і сильних жінок

15 фільмів про надихаючих і сильних жінок

Подивитися варто всі

 

Сьогодні – Міжнародний жіночий день, присвячений представницям, як прийнято говорити, «слабкої статі». Однак наскільки жінки на перший погляд тендітні, настільки ж велика їх внутрішня сила й історія знає чимало прикладів стійкості духу, якої часом не проявлять і чоловіки. Про це за останні 20 років знято чимало фільмів і на честь свята ми пропонуємо згадати найкращі з них, які надихнуть і допоможуть скрасити не один вечір.

 

«Малена», 2000

Події у фільмі відомого італійського режисера Джузеппе Торнаторе розгортаються в портовому місті на півдні Італії під час Другої світової війни. Прекрасна вдова Малена у виконанні Моніки Белуччі – об’єкт обговорення жінок, які розпускають про неї брудні плітки, воночас їхні чоловіки, побачивши її красу, втрачають спокій і сон. Однак навіть заздрість і жадібність оточуючих не зломили сильний дух Малени, яка перемогла всі обставини.

 

«Ерін Брокович», 2000

Фільм «Ерін Брокович» в 2001 році приніс Джекі Робертс «Оскар» за найкращу жіночу роль. Біографічна картина Стівена Содерберга заснована на реальній історії правозахисниці та активістки Ерін Брокович. Незважаючи на відсутність юридичної освіти, вона стала затятим борцем за права жителів спільноти Хінклі і змогла ініціювати судові розгляди проти корпорації Pacific Gas and Electric Company, яка в 90-х забруднювала грунтові води міста канцерогенним шестивалентним хромом. Завдяки Ерін Брокович була здобута перемога і сотні людей отримали компенсації: корпорація виплатила позивачам 333 мільйони доларів – на той час це були найбільші відступні в історії США.

 

«Фріда», 2002

У байопіку 2002 року, знятому режисером Джулі Теймур, Сальма Хайек блискуче перевтілилася в культову мексиканську художницю Фріду Кало. Вона ж виступила і одним з продюсерів картини. Фільм, який був номінований на премію «Оскар» відразу в шести категоріях, розповідає про важку долю Фріди, сильний дух якої загартували найсильніший душевний і фізичний біль (після жахливої ​​автоаварії). Зради чоловіка – художника Дієго Рівери, неможливість мати дітей, алкоголізм – доля була жорстока до Фріди, але це не завадило їй знайти натхнення в творчості й стати великою художницею.

 

«Мемуари Гейші», 2005

Цей неймовірно красивий, чаруючий фільм, знятий за однойменним бестселером Артура Голдена, розповідає історію маленької дівчинки з бідної японської сім’ї, яку віддають в служіння в будинок гейш. З роками юна Сайюрі розквітає і осягає все таїнства цієї професії, та, незважаючи на заздрість і підступи суперниць, біль і втому, здобуває перемогу в боротьбі за звання найвідомішої і наймайстернішої гейші Японії. Фільм отримав кілька «Оскарів», а також премії «Золотий Глобус», BAFTA і «Греммі».

 

«Золотий вік», 2007

Слоган фільму більш ніж красномовний: «Жінка. Воїн. Королева». Історична костюмована драма оповідає про період правління з 1585 по 1590 рік англійської королеви Єлизавети I під час англо-іспанської війни, перемоги над Непереможною армадою, а також про складні взаємини королеви з авантюристом і піратом Уолтером Релі. Єлизавета, роль якої блискуче виконала Кейт Бланшетт, усвідомлює, що зроблений багато років тому вибір «вийти заміж за Англію» позбавив її права на просте людське щастя і можливість ділити життя з коханою людиною. Але справжня королева не зверне з обраного шляху, як би холодно і самотньо не було на троні. Окремої уваги в картині заслуговують наряди – фільм став лауреатом премії «Оскар» в номінації «Найкращі костюми».

 

«Квітка пустелі», 2009

Біографічний фільм, знятий за книгою сомалійської топ-моделі Варіс Діріе, роль якої виконала ефіопська супермодель Лія Кебеде. Варіс була не тільки першою темношкірою моделлю, але і першою жінкою, яка виступила проти варварського звичаю обрізання дівчаток в африканських країнах, жертвою якого стала і вона сама. У віці 13 років їй дивним чином вдалося самотужки пройти крізь пустелю до столиці Сомалі, Могадішо. Після цього Варіс чекало ще чимало випробувань на шляху до успіху і можливості поліпшити життя африканських жінок.

 

«Коко до Шанель», 2009

Доля Коко Шанель – справжній приклад успіху. Вона була fashion-революціонеркою, якій вдалося кардинально змінити підхід до жіночого гардеробу: її стараннями він став не менш зручним, ніж чоловічий. Однак на шляху до міжнародного визнання Коко довелося подолати чимало труднощів, соціальних забобонів і проявити сильний характер. Картина «Коко до Шанель» розповідає саме про період життя Шанель до того, як вона домоглася успіху. Культового модельєра на екрані втілила Одрі Тоту. На окрему увагу заслуговують чудові наряди: у фільмі були задіяні справжні моделі Коко Шанель, надані її музеєм, та 800 капелюхів.

 

«Молода Вікторія», 2009

«Молода Вікторія» – біографічний фільм режисера Жан-Марка Валле, що оповідає про перший рік правління королеви Великобританії Вікторії, а також про її шлюб з Альбертом Саксен-Кобург-Готський. Вона була неймовірно сильною особистістю – не дарма її ім’я носить ціла епоха. Цілеспрямована жінка зі своїм чітким баченням і вірою в прогрес, Вікторія не дозволила перетворити себе на пішака в політичній грі, але відстояла свої власні переконання. «Вона правила мільйонами, але її серце належало єдиному чоловікові», – так звучить слоган фільму про жінку, яка змогла довести, що і королі можуть одружитися по любові.

 

«Залізна леді», 2011

Біографічний фільм про життя прем’єр-міністерки Великобританії Маргарет Тетчер. Дочка бакалійника з освітою хіміка, амбіції якої в британському парламенті ніхто не сприймав серйозно. Тетчер довелося неймовірно багато працювати над собою, щоб домогтися такого запаморочливого професійного злету. Роль легенарної політикині блискуче виконала Меріл Стріп, якій вдалося передати не тільки непохитну волю «залізної леді», а й перш за все, жінку, яка більше за все на світі боїться самотності.

 

«Гравітація», 2013

«Гравітація» увійшла в переважну кількість списків найкращих фільмів 2013 року, зокрема на думку авторитетних журналів Еmpire і Time. Головні, і єдині, ролі в цьому камерному техно-трилері виконують Джордж Клуні і Сандра Баллок, героїня якої в одну мить залишається у відритому космосі зовсім одна і демонструє таку витримку, яку не кожен чоловік зміг би проявити в безвихідній ситуації.

Читать также
15 фільмів про надихаючих і сильних жінок

 

«Все ще Еліс», 2014

Дивовижний фільм про цінність кожного моменту життя. Еліс, роль якої виконала неповторна Джуліанна Мур, – успішний професор лінгвістики. Одного разу вона з жахом виявляє, що стала забувати слова, а подальше життя перетворюється на боротьбу зі швидко прогресуючою хворобою Альцгеймера. Однак Еліс не дозволяє хворобі заставити її забути, що вона все одно щаслива людина.

 

«Мері Ком», 2014

Індійський біографічний спортивний фільм 2014 року з Пріянкою Чопрою в головній ролі. Барвиста і мотивуюча історія жінки, матері і п’ятикратної чемпіонки світу з боксу. Фільм також цікавий тим, що оповідає про загадковий народ маніпури, про який самі індуси знають не багато. А ще в картині можна почути вокал Чопри, що співає колискову на хінді.

 

«Суфражистка», 2015

Британський фільм режисера Сари Гаврон з блискучим акторським складом: на екрані ви побачите чудову гру Меріл Стріп, Хелени Бонем-Картер, Керрі Малліган і не тільки. Картина присвячена руху суфражисток, які добивалися виборчого права для жінок, що зародився у Великобританії в кінці XIX століття. Фільм піднімає багато інших соціальних проблеми жінок того часу: менша в порівнянні з чоловіками заробітна плата, неможливість захиститися від сексуальних домагань і домашнього насильства, обмежені права навіть на власних дітей. Ці жінки перш за все – звичайні дружини, матері, доньки, які не захотіли миритися з усіма проявами нерівності, і сучасним жінкам є за що сказати їм спасибі.

 

«Кравчиня» (або «Помста від кутюр»), 2015

Гламурна і ефектна, героїня Кейт Уінслет повертається в рідне місто, яке покинула ще дитиною після звинувачення у вбивстві. Жителі містечка спочатку неприхильні до неї, але поступово, завдяки чарівності і віртуозній кравецькій майстерності, вона підкорює місцевих жінок, проте ніхто з них не здогадується, що вона не забула минулих образ. Варто відзначити, що помітна роль у фільмі відведена вбранням – ​​вони просто приголомшливі.

 

«Три білборда на кордоні Еббінг, Міссурі», 2017

Фільм став тріумфатором премії «Оскар» 2018 року, отримавши крім головної номінації ще три статуетки, одна з яких дісталася виконавиці головної ролі Френсіс Макдорманд за найкращу жіночу роль у драмі. Вона зіграла Мілдред Хейс – жінку, що оплакує згвалтування і вбивство своєї дочки-підлітка Анджели. У розслідуванні місяцями немає прогресу і Мілдред вирішує боротися проти несправедливості самостійно і привернути увагу громадськості до бездіяльності поліції, орендувавши для цього три занедбаних білборда біля свого будинку. Розгортається неабияка боротьба, але героїня Макдормад готова до протистояння хоч з усім містом.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos