Від екстриму до спокою: як Aerodium Kyiv допомагає знайти внутрішній баланс?
Хто з нас у дитинстві не мріяв про безмежну свободу польоту, відчуття легкості та невагомості? Натхненні казками та мультфільмами, ми уявляли, як піднімаємося в небо й ширяємо над землею. Однак із віком мрія про політ часто залишається нереалізованою, адже не кожен обирає професію льотчика чи парашутиста.
Аеротруба – крок до здійснення мрії
Сучасні технології зробили нереальне реальним: нині кожен може відчути себе птахом завдяки аеротрубі. Це – спеціальна установка, де потужний потік повітря підіймає людину вгору, створюючи унікальний досвід невагомості та польоту. Спершу аеротруби готували для тренувань парашутистів, аби на них можна було відпрацьовувати навички керування тілом у повітрі. Сьогодні це не лише професійний інструмент, а й популярна розвага, вид спорту та спосіб релаксу.
На запрошення команди Aerodium Kyiv ми зустрілися, щоби докладніше розпитати про політ в аеротрубі і заразом випробувати цю нанотехнологію. Чому аеротруба така популярна, як вона може допомогти впоратися зі стресом і що потрібно знати перед польотом – читайте у нашому інтерв’ю.
Розкажіть, будь ласка, Aerodium Kyiv – що це за локація?
Aerodium Kyiv – це сучасна аеродинамічна труба, яка об’єднує технології, спорт та рекреацію. Знаходиться Aerodium у центральному атріумі ТРЦ Respublika Park.
Це чудовий спосіб урізноманітнити своє дозвілля.
Окрім того, це чудовий спосіб урізноманітнити своє дозвілля – провести час із сім’єю чи друзями та відчути радість свободи.
Чи потрібна і яка саме підготовка перед першим польотом?
Інструктаж і все необхідне ви отримаєте безпосередньо перед польотом в аеротрубі. Але загалом – це цілком безпечно і не потрібно набувати особливих навичок. Наші гості часто розповідають, що польоти допомагають позбутися нав’язливих думок, перезавантажитися та віднайти спокій у стані невагомості. Вікова категорія наших клієнтів дуже широка: від 3-х до 77-и років.
Як на мене, це доволі екстримальний вид спорту. Як так сталося, що аеротрубу називають “способом боротьби зі стресом”?
Таке сприймання – це щось на кшталт чергового стереотипу, який існує про цей вид спорту в нашому суспільстві. Бо коли ви починаєте літати – це схоже на перший стрибок у воду, відчуття майже ідентичні: повітря набуває щільнішої структури й виникає ефект невагомості.
Під час польоту мозок зосереджується на миті «тут і зараз», це схоже на медитацію.
Під час польоту мозок зосереджується на миті «тут і зараз», це схоже на медитацію. Відсутність зайвих думок та повна концентрація на відчуттях, направду, сприяють зніманню стресу. Окрім того, нові враження в незвичному середовищі стимулюють розвиток нейронних зв’язків. Цей процес створює відчуття оновлення, допомагає боротися зі стресом та сприяє загальному психологічному й фізичному відновленню.
Для кого найефективніший такий вид спорту?
Політ в аеротрубі підходить усім, незалежно від віку чи фізичної підготовки. У нас тренуються як досвідчені спортсмени, так і жінки й чоловіки, які цікавляться саморозвитком, духовними практиками та дбають про своє психічне здоров’я. Компанії друзів та колег, які шукають оригінальні ідеї для святкування днів народжень, корпоративів тощо. А для сімей із дітьми можливість підійнятися в повітря – це чудова нагода провести разом дозвілля, а отже, і створити спільні родинні спогади.
Чи можна приходити політати на регулярній основі?
Так, Aerodium Kyiv пропонує програму «Аероклуб». Учасники можуть тренуватися постійно, а згодом долучатися до міжнародних змагань, які об’єднують унікальну спільноту однодумців. Незабаром – це буде олімпійська дисципліна. Обираєте тренера й тренуєтеся за зручним графіком. У команді Aerodium Kyiv – є запрошені з-за кордону інструктори, які свого часу вчили літати таких зірок, як Том Круз та Джекі Чан. Серед них є спортсмени найвищого рівня і навіть чемпіон світу Томс Іванс. Вартість занять для членів клубу – набагато прийнятніша.
Трохи історії
Перші аеродинамічні труби з’явилися наприкінці XIX століття. Спочатку їх використовували для дослідження аеродинаміки та розробки літальних апаратів. Згодом вони стали частиною військових програм, адже на них тестували авіасудна та парашути.
В Україні аеротруба з’явилася порівняно недавно. Її встановили у найбільшому торговельно-розважальному центрі Києва Respublika Park. Створювала атракціон латвійська Aerodium – світова лідерка у галузі аеродинамічних технологій. Саме ця компанія винайшла першу аеродинамічну трубу 1979 року.
Технологія Aerodium Kyiv розроблена в ЄС і відповідає вимогам найсучасніших стандартів. Аеротруба оснащена прозорим склом заввишки 10 метрів, що забезпечує максимальну видимість і естетичне задоволення.
Чи є і які саме обмеження для польотів?
Є кілька протипоказань: епілепсія, кардіостимулятори, серйозні травми хребта в минулому та вагітність.
Чи можна відвідувати аеротрубу людям з інвалідністю?
Так, звісно. Приходити в Aerodium Kyiv, щоби політати, можна і людям з інвалідністю, включно з тими, хто пережив серйозні травми. Завдяки індивідуальному налаштуванню сили повітряного потоку, усі польоти адаптовані до потреб учасників з різним рівнем фізичної підготовки та стану здоров’я.
Aerodium активно співпрацює з військовими, які зазнали поранень та дістали інвалідність унаслідок бойових дій.
Aerodium активно співпрацює з військовими, які зазнали поранень та дістали інвалідність унаслідок бойових дій. Для багатьох з них політ – це частина реабілітації, бо допомагає знижувати стрес, істотно покращувати координацію та відновлювати психологічний стан. Це той унікальний приклад, як технології реально сприяють успішній реабілітації та інтеграції людей у суспільство.
Мета нашої компанії – надати всім, незалежно від фізичних обмежень, можливості відчути політ, а кажучи метафорично, – це можливість підійнятися в небо і відкинути усе зайве, заскорузле й віджиле, відпустити в минуле й жити далі – оновленим. Та й загалом наші польоти – це не просто розвага, а рішення, що демонструє, як сучасні технології здатні змінювати життя.