Now Reading
Оголосили переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю

Оголосили переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю

Оголосили переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю

У конкурсній програмі змагалися 18 кінострічок

 

Названо переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який цього року через російське вторгнення проходив у межах Варшавського міжнародного кінофестивалю. До програми, яка отримала назву «Одеса – Варшава: український конкурс», увійшло 11 повнометражних фільмів та 7 короткометражних робіт.

Переможців конкурсу визначало експертне журі, серед яких продюсер та режисер Даріуш Яблонський (Польща), сценаристка і продюсерка Ілона Лепковська (Польща) та продюсерка Іванна Дядюра (Україна). Зокрема, ними було названо лауреатів у двох номінаціях: «Найкращий український повнометражний фільм» та «Найкращий документальний фільм».

Так, звання «Найкращий український повнометражний фільм» отримала кінострічка режисера Максима Наконечного «Бачення метелика», який розповідає про воїнів України та жінок, які борються за свою цілісність, свободу та майбутнє.

Оголосили переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю
Кадр із фільму «Бачення метелика»

«Я пишаюся Максимом і командою. Хочу зазначити, що і я, і Макс, і вся наша команда маємо багато подруг, які зараз боронять Україну саме як солдати, борються за життя як парамедики, дехто з наших подруг, кого ми знаємо особисто, знаходяться в полоні. Тому надзвичайно важливо говорити про них, робити все, щоб їхні історії знали і бачили. І саме тому наш фільм дуже важливий і я щаслива, що він отримав нагороду. Дякую Одеському кінофестивалю, дякую Варшаві», – прокоментувала співавторка сценарію фільму-переможця Ірина Цілик.

Читать также
Оголосили переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю

А «Найкращим документальним фільмом» був визнаний фільм «Терикони» режисера Тараса Томенка. У центрі сюжету – дівчинка на ім’я Настя, яка постраждала від російської ракети.

Оголосили переможців 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю
Кадр із фільму «Терикони»

«Журі Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю у Варшаві побачило одинадцять повнометражних та сім короткометражних фільмів. Короткометражне кіно – це завжди територія експерименту та молодого сміливого духу. Ми цінуємо роботу всіх кінематографістів, які взяли участь у конкурсі зі своїми історіями, але водночас ми зіткнулися з глибоким бажанням підтримати фільм про молоде та перспективне покоління. І ми сподіваємося, що режисери короткометражних фільмів підтримають нас у цьому нестандартному рішенні. Після довгих роздумів журі запропонувало присудити другу нагороду документальному фільму, котрий вносить важливий контекст у трагічну ситуацію, в якій опинилося українське суспільство. На прохання журі пропозиція була прийнята директоркою фестивалю», – відзначило журі.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos