Now Reading
Принц Чарльз став новим королем Великої Британії

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії

Він став найбільш віковим монархом на момент сходження на престол

 

Смерть королеви Єлизавети II сколихнула весь світ. Незважаючи на суттєве погіршення стану її здоров’я, багато хто до останнього сподівався, що Її Величності все ж таки вдасться подолати кризу.

Однак учора ввечері, 8 вересня, Букінгемський палац випустив офіційну заяву: королева Єлизавета ІІ пішла з життя у віці 96 років. У Великобританії оголошено десятиденну національну жалобу, яка триватиме до похорону.

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії
Королева Єлизавета ІІ

Королеву поховають у меморіальній каплиці короля Георга VI, розташованої на території Віндзорського замку. Пізніше туди перенесуть останки її чоловіка, принца Філіпа, який торік помер – вони знову будуть разом.

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії
Королева Єлизавета II та її чоловік, принц Філіп

Новим королем став син Єлизавети ІІ, 73-річний принц Чарльз.

«Смерть моєї улюбленої Матері, Її Величності Королеви, стала моментом найбільшого смутку для мене та всіх членів моєї родини. Ми глибоко сумуємо з приводу смерті улюбленого монарха та улюбленої Матері. Я знаю, що її втрату глибоко відчує вся країна, Королівство та Співдружність, а також незліченна кількість людей у всьому світі. У цей період жалоби і змін я і моя сім’я будемо втішені і підтримані нашими знаннями про повагу та глибоку прихильність, якими так широко користувалася Королева», – йдеться в офіційній заяві принца Чарльза.

Церемонія його коронації навряд чи відбудеться найближчими тижнями і навіть місяцями, згідно з британськими ЗМІ. Більшість заходів упродовж наступних днів будуть присвячені королеві Єлизаветі. Але сьогодні одна формальна процедура все ж таки відбудеться – о 10:00 у Сент-Джеймському палаці збереться Рада з престолонаслідування, щоб проголосити принца Чарльза новим правителем. Востаннє Рада збиралася 70 років тому, коли на престол сходила Єлизавета ІІ.

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії
Принц Чарльз

Принц Чарльз став найстаршою людиною в британській історії, яка обійняла цей пост. До цього самим віковим монархом на момент сходження на престол був Вільгельм IV – під час коронації в 1830 йому було 64 роки, а помер він в 71 рік.

Офіційним ім’ям нового британського короля стане Карл ІІІ. Це стало першим рішенням Його Високості на престолі. А взагалі монарх міг вибрати будь-яке із чотирьох своїх імен, отриманих при народженні – Чарльз, Філіп, Артур чи Джордж.

Читать также
Принц Чарльз став новим королем Великої Британії

Щодо його дружини Камілли Паркер-Боулз, яка носила титул герцогині Корнуольської – вона офіційно прийняла титул королеви-консорту. Це було підтверджено ще королевою Єлизаветою II у посланні до народу, приуроченому до 70-річчя її правління на престолі.

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії
Камілла Паркер-Боулз

За словами дослідниці королівської родини Кінсі Шофілд, таким чином Єлизавета хотіла наголосити, що роль Камілли – бути поряд з Чарльзом, але при цьому вона не може претендувати на престол (у лінію престолонаслідування королева-консорт не входить).

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії
Принц Чарльз з дружиною Каміллою

А ось принц Вільям і Кейт Міддлтон автоматично прийняли титули, які раніше належали принцу Чарльзу, крім титулу Уельського (новий король надає його через кілька місяців, а в деяких випадках і років).

Принц Чарльз став новим королем Великої Британії
Принц Вільям і Кейт Міддлтон

Відтепер їх величатимуть герцогом та герцогинею Корнуольськими, графом та графинею Честер, герцогом та герцогинею Ротсейськими (у Шотландії). При цьому пара не втрачає титулів Кембриджських герцогів.

Фото: @theroyalfamily

5 1 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
2
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
2
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos