Now Reading
Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою

Серед зіркових модниць дедалі більшої популярності набуває тренд на rewearing, як складову усвідомленого та екологічного підходу до моди в повсякденному житті та на червоних хідниках. Все заради того, аби зменшити негативний вплив fashion-індустрії на навколишнє середовище. Також такий підхід став справжнім символом статусу, оскільки сигналізує: чим довше ви носите одяг, тим вища його якість і ціна. До того ж, це означає, що ви доглядаєте за гардеробом: хімчистка, ремонт, переробка тощо – це недешево, ба більше, зазвичай навіть дорожче, ніж покупка «швидкої моди». 

Ще у 2021 році дизайнер розкішного взуття Ніколас Кірквуд запустив ініціативу, яку активно просував у своїх соцмережах – партнерство з Restory, послугами реставрації та ремонту люксових речей. Вони також співпрацювали з Маноло Бланіком і британськими концептсторами Harrods, Harvey Nichols, Selfridges і Farfetch. Адже дуже легко купити щось дешеве, одягнути один раз і викинути, важче доглядати за якісним одягом – і це справжня розкіш поза часом!

Розбираємо тренд детальніше на зіркових прикладах і розповідаємо, як впровадити принципи ревеарінгу в свій гардероб, а не поспішати змінювати його щосезону.

Однією з лідерок цього напрямку є британська ікона стилю, принцеса Уельська Кейт Міддлтон. Вона має класичний гардероб, який залишається актуальними впродовж багатьох років. Кейт легко дозволяє собі вихід в одному вбранні декілька разів як в повсякденному житті, так і на світські заходи. Свої улюблені вбрання принцеса обігрує трендовими аксесуарами, зачіскою чи взуттям, і образ виглядає свіжим і модним.

Про це свідчить її цьогорічний вихід на церемонії вручення кінонагород BAFTA у Лондоні. На червоній доріжці Кейт з’явилася у неймовірній сукні від бренду Alexander McQueen, яку вже одягала на цю ж церемонію у 2019 році. Однак останній свій образ принцеса доповнила модними довгими оперними рукавичками та сережками Zara, і сукня «заграла» по-новому.

Загалом, BAFTA ще кілька років тому обрали вектор на сталий розвиток: церемонія 2020 року, за словами организаторів, «стала першою церемонією BAFTA з нейтральним викидом вуглецю». Червона доріжка на 100% підлягала вторинній переробці, на вечері вручення нагород подавалися екологічно чисті продукти, а запрошеним зіркам надали поради щодо дотримання сталого дрес-коду.

До речі, більшість знаменитостей тоді намагалися обійти це правило, вибираючи екологічні тканини або елементи для нових суконь, а ось Кейт Міддлтон стала рідкісним винятком і відвідала захід у сукні Alexander McQueen, яку вона вперше одягла під час візиту до Малайзії в 2012 році. Кілька разів виходила вона на публіку і в своїй улюбленій сукні-пальто Alexander McQueen, в якій була на весіллі Меган Маркл та принца Гаррі, кожного разу змінюючи при цьому капелюшки та прикраси.

Сповідує принципи ревеарінгу також королева Іспанії Летиція. Нещодавно для відвідин міжнародного конгресу іспанської мови королева вбралася в елегантну чорну сукню бренду Hugo Boss. Це ж саме вбрання вона вдягала в 2019 та 2021 роках. Звісно, образ щоразу був доповнений новою зачіскою та коштовностями.

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою
Королева Летиція на міжнарожному конгресі у 2023 році (фото Інстаграм queenletizia)

Одна з найвідданіших цьому тренду голлівудських зірок – Кейт Бланшет, яка часто демонструє своє екологічне сталення до моди на червоних доріжках, хоча ще декілька років тому знаменитостей за подібне зацькували б. Сьогодні ж це – усвідомлений підхід і турбота про екологію. До прикладу, сукню від Armani Бланшетт одягала на церемонію вручення премії «Золотий Глобус» у 2014 році, а потім – у Каннах у 2018 році.

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою
Зліва Кейт Бланшет у Каннах у 2018 році, справа – на церемонії Золотий Глобус у 2014 році (фото Інстаграм cate_blanchettofficial)
Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою
Фото Інстаграм cate_blanchettofficial

Підтримують цей рух і такі впливові модниці як Вікторія Бекхем, Анна Вінтур, Меган Маркл та багато інших всесвітньо відомих жінок.

В Україні прикладом стриманості, елегантності та свідомого підходу до моди, безумовно, є перша леді Олена Зеленська, яка нещодавно увійшла до рейтингу 100 найвпливовіших людей планети 2023 року за версією Times. Вона має улюблені речі, які вміло поєднує з іншими предметами свого гардеробу. Одним з таких культових елементів став розшитий вручну колосками жакет авторства українського дизайнера Артема Климчука. У 2021 році Олена одягала цей жакет зі спідницею-олівцем під час офіційного візиту в США. В листопаді 2022 року знову повторила образ, а також у березні 2023-го, зустрічаючи президента Латвії Егілс Левітс із дружиною у Львові.

Є в модному арсеналі першої леді улюблена вишиванка. Сорочку від дизайнера Артема Климчука з вишивкою «білим по білому» Олена обрала для святкування Дня незалежності у 2020 році, а у 2022-му повторила цей образ.

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою

 

Гадаємо, прикладів достатьно, аби поглянути на свій гардероб з іншого ракурсу. Не поспішайте змінювати його і викидати з серця та пам’яті. Згадайте найщасливіші моменти, коли певні речі допомогли вам бути впевненою в собі, щасливою чи гарною. За даними Greenpeace, близько 40% одягу ніколи не носять, то чому ж люди імпульсивно купують так багато, замість того, щоб дарувати довге життя одягу, який справді люблять та цінують?

Зібрали головні поради, які допоможуть вам «освіжити» улюблене вбрання та вберегтися від імпульсивних покупок. Головна мантра в цій справі існує вже багато років: «зменшити споживання, повторно використати, переробити».

Спробуйте себе у ролі дизайнера і запропонуйте майстрині в ательє замінити на жакеті манжети чи комір, зробити коротшою спідницю чи задекорувати сліди від обіймів вашої киці на улюбленому светрі. На нові образи вас також може надихнути всесвітньо відомий український бренд KSENIASCHNAIDER, колекції якого виготовлені із переробленого деніму. Їхні джинси носять Дуа Ліпа, сестри Хадід, Надя Дорофєєва, Tayanna, Тіна Кароль, Даша Кацуріна і багато інших селебриті.

Переосмисліть свої джинси, надавши їм трендовості: змініть довжину, додайте розрізи чи наліпку. Індивідуальність завжди в моді!

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою
Співачка Тіна Кароль в джинсах KSENIASCHNAIDER

В іншого українського екологічного бренду STARCHAK, який спеціалізується на апсайклінгу речей, є опція переробки піджака, який запилився у вас в шафі, у фірмовому стилі цього бренду або ж за індивідуальними побажаннями. В оригінальних речах від STARCHAK можна зустріти співачок Джамалу, Юлію Саніну, Jerry Heil та дизайнерку Аліну Френдій.

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою
Юлія Саніна в піджаку STARCHAK

Скористайтеся порадою екоактивістки, засновниці компанії Eco Age та колишньої дружини кіноактора Коліна Ферта Лівії Джуджоллі-Ферт: «Перш ніж купити нову річ для свого гардероба, запитайте себе: чи зможу я вдягнути її щонайменше 30 разів?»

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою
Лівія Ферт з вже колишнім чоловіком Коліном Фертом на червоному хіднику (фото Інстаграм liviafirth)

Огляньте свій одяг та витратіть трохи часу на його ремонт. Існують спеціальні гаджети, які допоможуть відновити свіжість та новизну речей: тримери від катишків, серветки для відновлення чорного кольору, відпарювачі тощо.

Ознайомтеся з особливостями тканин та правильними режимами їхнього прання. Так ваша улюблена річ прослужить довше.

Читать также
Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою

Не ставте «хрест» на сукні через пляму. Є безліч методів виведення будь-яких цяток.

Додайте до гардеробу вінтаж – знайдіть такі магазини поряд чи онлайн, також є чимало акаунтів в Інстаграмі, де продають вінтажні речі. Не секрет, що в таких місцях часом можна за копійки придбати одяг від люксових брендів у чудовому стані. Перевірте вдачу!

Якщо шопінг неминучий, скористайтеся послугами стиліста. Не подруги! Професійний стиліст вбереже від безглуздих чи непотрібних покупок та допоможе підібрати капсульний сезонний гардероб, всі речі з якого ви справді будете носити, і не раз.

 

Якщо ж ви вирішили розпрощатися з непотрібними речами, робіть це екологічно. Переберіть їх та відкладіть одяг, який навічно втратив свій зовнішній вигляд. Відвезіть на станцію сортування «Україна Без Сміття», де екоконсультанти відправлять його в спеціальні місця на спалювання. У довоєнний період у магазинах Zara, H&M, Oysho та інших можна було принести старі речі на переробку. Маємо надію, що така практика відновиться.

Світський тренд: rewearing як символ нової розкоші та боротьби зі швидкою модою

Речі у гарному стані можна надіслати у волонтерські хаби, які допомагають людям, що тимчасово або назавжди втратили свій дім внаслідок російської агресії, або потребують допомоги незалежно від цього. Ось декілька з них:

rechi.support – ініціатива у соцмережах. У приватних повідомленнях потрібно вказати, які речі є можливість передати та коли;
Місто Добра – міжнародний центр підтримки жінок та дітей;
– благодійний фонд YangolyUA – приймає запити про гуманітарну допомогу та надсилає посилки з потрібними товарами;
гуманітарний штаб наразі є, напевно, в кожному місті України, що легко знайти в мережі.

 

 

Фото обкладинки: Інстаграм Кім Кардаш’ян
Текст: Дарія Палєха

5 2 votes
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
3
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
2
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos