Now Reading
У Флоренції відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

У Флоренції відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

У Флоренції відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

До 207-річчя українського поета

 

Сьогодні Україна відзначає день народження видатного поета Тараса Шевченка. До 207-річчя великого Кобзаря відбулася символічна подія – відкриття пам’ятника на його честь у Флоренції. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко на своїх сторінках в соцмережах, подякувавши за сприяння меру Флоренції Даріо Нарделлі. За словами Кличка, кілька років вони разом працювали над втіленням цього проєкту.

Монумент встановлений в центрі міста, в знаковому місці – неподалік від флорентійського кафедрального собору Santa Maria del Fiore, на площі перед однією з найбільших бібліотек міста Biblioteca delle Oblate. Автор скульптури, виготовленої на кошти українських меценатів – український скульптор Олег Пінчук. Кличко назвав пам’ятник «подарунком Флоренції від Києва», зазначивши: «Тепер туристи з усіх куточків світу, що після пандемії продовжать відвідувати Флоренцію, бачитимуть тут і частину української історії та культури».

У Флоренції відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку
Даріо Нарделлі, Віталій Кличко

До речі, сьогодні Міністерство закордонних справ України повідомило, що Тарас Шевченко став світовим рекордсменом за кількістю встановлених на його честь пам’ятників. Всього МЗС нарахувало понад 1100 пам’яток Шевченкові по всьому світу: 99 розташовані в 44 країнах світу, ще 1068 – на території України. Інформацію дипломати збирали протягом року.

У Флоренції відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

«Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності», – коментує міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У Флоренції відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
1
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
1
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2020 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos