Now Reading
У США померла Рут Гінзбург — ікона стилю і фемінізму

У США померла Рут Гінзбург — ікона стилю і фемінізму

У США померла Рут Гінзбург — ікона стилю і фемінізму

 

18 вересня пішла з життя 87-річна Рут Бейдер Гінзбург, найстарша з членів нинішнього складу суддів Верховного суду США. Про це йдеться в заяві суду.

«Суддя Рут Бейдер Гінзбург померла цього вечора в оточенні своєї родини у себе вдома в Вашингтоні, округ Колумбія, через ускладнення, викликані раком підшлункової залози», — повідомили в суді.

Гінзбург була другою жінкою в історії США, яка обіймала посаду судді Верховного суду з 1993 року, коли президентом країни був демократ Білл Клінтон.

У США померла Рут Гінзбург — ікона стилю і фемінізму

Глава Верховного суду Джон Робертс, коментуючи смерть колеги, заявив, що Америка «втратила юриста історичного значення». Він висловив упевненість, що «майбутні покоління будуть пам’ятати Рут Гінзбург як невтомного і рішучого борця за справедливість».

Хто така Рут Гінзбург?

 

Рут Гінзбург народилася 1933 року в Брукліні в сім’ї єврейських іммігрантів і вивчала юриспруденцію в Гарварді (на курсі було 9 дівчат і 500 хлопців). Незважаючи на блискучі оцінки, після закінчення університету їй довго не вдавалося знайти роботу лише тільки тому, що вона жінка. Це визначило весь її подальший шлях. У 21 рік Рут стала співзасновником організації із захисту прав жінок Women’s Rights Project при Американському союзі захисту громадянських свобод. Тоді ж вона стала першою штатною жінкою-викладачем Юридичної школи Колумбійського університету. Через 20 років Гінзбург стала суддею Верховного суду і продовжувала боротися з дискримінацією. За участю Рут в США були прийняті рішення, які підтверджують право жінок на аборти, права расових меншин і законність реформи системи медичного страхування. Серед її найвідоміших досягнень на посаді судді Верховного суду США стала підтримка легалізації одностатевих шлюбів на всій території країни в 2013 році.

У США померла Рут Гінзбург — ікона стилю і фемінізму

За свої різкі висловлювання і твердість характеру Рут отримала прізвисько The Notorious R.B.G. (порівняння з відомим репером The Notorious B.I.G). Її вважали іконою стилю і культовою фігурою серед нового покоління молодих феміністів. Портрети судді друкували на футболках і чашках («Правда не тут, якщо немає Рут») і навіть робили з нею тату.

У США померла Рут Гінзбург — ікона стилю і фемінізму

Останні роки Гінзбург не схвалювала політику Дональда Трампа і мріяла зберегти свій пост до тих пір, поки США не оберуть нового президента.

Після оголошення про смерть Гінзбург біля будівлі Верховного суду США зібралося кілька сотень людей, щоб вшанувати її пам’ять. А політики і знаменитості публікують в соцмережах світлини Рут і висловлюють скорботу.

0 0 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
1
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos