Українську оперу Chornobyldorf покажуть у Ліверпулі напередодні «Євробачення»
До цього вона прозвучить на сцені Київської оперети
18 квітня о 18 годині на сцені Київської оперети відбудеться показ археологічної опери Chornobyldorf. Вперше твір прозвучав ще три роки тому в Мистецькому Арсеналі за продюсування агенції рroto produkciia, після чого він увійшов до топ-6 світових музично-театральних перформансів за версією Music Theater Now.
Chornobyldorf розповідає про нащадків людства, яким удалося вижити після численних катастроф. Вони намагаються відродити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Герої вистави мандрують між руїнами атомних станцій, покинутих церков, театрів, галерей. Їхній шлях супроводжується народним та класичним співом, танцями та грою на унікальних інструментах.
Автори опери – композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко, фундатори лабораторії сучасної української опери Opera Aperta.
«В залежності від локації майже кожна постановка Chornobyldorf набувала певних доповнень чи корекцій. Та навіть сьогодні для нас цей твір продовжує бути open work. Від прем’єри у 2020 році і до тепер у проєкті відбулося чимало змін: і кадрових, і партитурно-мізансценічних. Глядачі безумовно побачать зрілий, відпрацьований твір», – запевнив Роман Григорів.
Квитки можна придбати за цим посиланням.
Наступна презентація Chornobyldorf відбудеться у Ліверпулі напередодні музичного конкурсу «Євробачення». Археологічну оперу представлять разом із 24 мистецькими проєктами, більшість з яких створено у співавторстві українських та британських художників.
«Як на мене, поява там Chornobyldorf виводить наш твір із зони «елітарного» мистецтва в широкі маси. Адже радіація та постапокаліпсис не мають класових, соціальних чи естетичних кордонів», – вважає Ілля Разумейко.
нарешті сучасне та гостре, що примушує змінити свідомість