Вчені: відмова від соцмереж лікує від депресії
А також зміцнює імунітет та фізичне здоров’я
За останні кілька років наш світ пройшов справжню диджиталізацію, що спричинило значне збільшення використання соціальних мереж. Тому вчені з британського університету Свонсі вирішили з’ясувати, як відмова від соцмереж може сьогодні вплинути на наше життя.
Вони провели дослідження, результати якого опублікували в журналі Journal of Technology in Behavior Science. У його ході 50 студентів було розподілено на три групи. Молоді люди з першої групи користувалися соцмережами у звичайному режимі, студенти з другої мали скоротити використання на 15 хвилин на день, а третій групі було запропоновано скоротити онлайн-активність на 15 хвилин, але вільний час витратити на інші види діяльності.
Експеримент проводився впродовж трьох місяців. В результаті у випробуваних саме з другої групи помітно покращали загальні показники здоров’я. Імунна функція стала міцнішою на 15%, якість сну підвищилася на 50%, а симптоми депресії знизилися на 30%. Студенти також стали ще менше часу проводити онлайн, ніж потрібно було для дослідження. У середньому вони скоротили час перебування в соцмережах не на 15, а на 37 хвилин на день.
Випробувані з першої групи, навпаки, збільшили час перебування в онлайні на 7 хвилин на день, а молоді люди з третьої — аж на 25 хвилин. При цьому остання група показала найкращі результати поліпшення фізичного стану.