Now Reading
Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

На надихаючий аккаунт Вікторії Лобас підписані понад 20 тисяч фоловерів, в тому числі і світських українок, які цікавляться здоровим способом життя, усвідомленим підходом до харчування і йогою. Третину свого життя героїня нашої нової обкладинки присвятила різним тілесним і духовним практикам, які вже давно із захоплення переросли в її професію і основу світогляду. Родом з Харкова, вже кілька років Вікторія живе у Відні, де викладає у власній школі йоги, незабаром світ побачить книга її авторства на німецькій мові, а в Україні буде видана у вигляді монографії її докторська дисертація.

 

Присвячуючи тему місяця культурі та гармонії тіла і свідомості, ми знайшли ідеальну героїню – одного погляду достатньо, щоб побачити в її особі гідний зразок. Про життя в стилі йоги, покликання, усвідомленість, фет-фемінізм і багато іншого ми поговорили з Вікторією в межах нашої серпневої Cover Story.

 

Чому саме йога, а не інший вид спорту? Й загалом – що для тебе йога?
Я почну з другого питання – що є для мене йога. Існує величезна кількість визначень. Залежно від того, хто запитує і в якому контексті. У моїй докторській дисертації цьому присвячений цілий розділ. Але найбільш близьке визначення для мене, це те, що йога є процесом очищення всіх вимірювань людини – її тіла, розуму і душі. Наближаючи її до її істинного «Я», яке є безумовною любов’ю і радістю, має нескінченну силу і потенціал. Тобто, вона охоплює всі сфери її свідомості і життя. Практики вміщують в собі не лише фізичні заняття, а й усе те, що пов’язано зі світоглядом, мораллю, поведінкою, підсвідомістю, а також з її внутрішньою мудрістю.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

Я займаюся й іншими видами спорту, адже тілу потрібна не ліше розтяжка, а й сила, витримка, та інші навички.

Звісно, я займаюся й іншими видами спорту, адже тілу потрібна не лише розтяжка, а й сила, витримка, та інші навички. Кожен день – 30-хвилинна пробіжка й 10 хвилин HIIT (високоінтенсивне інтервальне тренування – прим. редакції), двічі на тиждень – годинне тренування в спортзалі, для зміцнення суглобів, стабільності й м’язової маси. Йога та розтяжка – щодня під час викладання. Мої м’язи вже дуже розтягнуті, тому багато потрібно стабілізувати.

Кожен день – 30-хвилинна пробіжка й 10 хвилин HIIT, двічі на тиждень – годинне тренування в спортзалі, йога і розтяжка – щодня.

Йога – це спорт, і водночас – щось більше. Вона вміщує в себе фізичні вправи, але вона цим не обмежується, як я вже зазначила вище. Йога – це спосіб життя, світогляд, філософія. Практика приносить шалену користь фізичному тілу: заспокоює, розтягує, призводить м’язи в тонус, стимулює ендокринну систему, відновлює зв’язок між нервовою та м’язовою системою, тощо. Також вона працює з нашим тонким тілом, тобто розумом, інтелектом і навіть підсвідомістю. Саме тому йогою корисно займатися, вона не замінює спорт, вона його доповнює.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

Як ставишся до активно обговорюваної сьогодні теми бодіпозитива?
Я вважаю, що кожна людина має право висловлювати себе і любити своє тіло, форма і зовнішній вигляд якого не повинні бути перешкодою до самовираження або причиною відчувати себе нещасним, адже тіло – зовнішня оболонка, в йозі ми більше уваги приділяємо нашому внутрішньому «я». Я однозначно проти фетшеймінга, як і будь-якого іншого роду дискримінації, однак і не назву себе прихильницею фет-фемінізму.

Замість того, щоб відправити таке харчування в смітник, вони це сміття «носять» на собі у вигляді зайвих кілограмів.

Не дарма зайва вага в аюрведі, принципи якої я сповідую вже багато років, нарікається «сміттям». Носити на собі це сміття я вважаю нездоровим і неправильним. Надмірна вага у людей – це зазвичай неправильне харчування та харчові звички: незбалансований раціон, велика кількість простих вуглеводів, недолік корисної рослинної їжі та надлишок перероблених продуктів і фастфуду. Замість того, щоб відправити таке харчування в сміття, вони це сміття «носять» на собі у вигляді зайвих кілограмів.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

Другий фактор – брак руху. Наше тіло повинно рухатися, при дефіциті фізичної активності воно починає засмічуватися – звідси зайва вага. Я не хочу сказати, що повним людям потрібно соромитися свого тіла, піддаватися критиці або «фотошопити» свою фігуру, соромлячись її й намагаючись відповідати нав’язаним стандартам. Головна моя думка в тому, що таким людям потрібно перш за все замислитися, про що ця надмірна вага говорить і чим загрожує їх здоров’ю. Про те, що їм варто поміняти в своєму способі життя і харчування. Негармонійне, нездорове тіло – неважливо, з надлишком або нестачею ваги, – говорить тільки про лінощі та неправильні звички.

Таким людям потрібно перш за все задуматися, про що ця надмірна вага говорить і чим загрожує їх здоров’ю.

 

В який момент і як йога із захоплення перетворилася на твою професію?
Я це не вибирала, це зі мною сталося! Коли людина знаходить те, для чого призначена, неможливо робити щось інше. Тебе просто засмоктує в процес. Я думаю, кожен з нас, хто знайшов покликання в житті, розуміє про що я говорю. А тим, хто ще перебуває в пошуку, я бажаю не зупинятися і не погоджуватися ні на що інше. Пробуйте, шукайте, воно того варте!

Коли людина знаходить те, для чого призначена, неможливо робити щось інше.

Ти вибудувала свій бізнес в іншій країні, водночас займаючись улюбленою справою. Як тобі це вдалося?
Це було не просто. Звичайно, я зіткнулася з багатьма труднощами. Найбільшою була моя власна невпевненість і страх, що у мене не вийде. Але я ніколи не шкодувала про своє рішення. Я продовжувала вчитися і викладати. Спершу це були групові заняття, різні семінари. Потім я отримала ліцензію від International Yoga Alliance з дозволом навчати майбутніх тренерів з йоги і видавати їм сертифікати міжнародного зразка, й зараз даю тільки приватні заняття. Але я вже готова до наступного кроку.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

Як давно і які напрямки практикуєш? 
Я займаюся йогою більше 10 років, практикую різні напрямки. Точніше, я поділяю практику йоги на заняття з тілом, розумом і душею. Щодо тіла, я віддаю перевагу Аштанга-йозі, Віньяса-Флоу, Йин-йозі.

Мій перший урок відбувся у Відні в 2008 році, в 2011-му я полетіла до Індії, на ретрит, після якого залишилася там на три роки. Жила в ашрамах і монастирях, вивчаючи практику, філософію і ритуали йоги, потім викладала в Індії Teacher Training Courses. Через мене «пройшли» понад тисяча студентів, багато хто з них відкрив свої школи в різних куточках світу.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

Скільки часу присвячуєш практиці?
Моя власна практика йогою обмежена до 60 хвилин на день. Але я викладаю щодня близько 5-6 занять, тож моя практика триває весь день. Якщо ж говорити про ментальну практику, то нею я займаюся 24/7. Коли їду в машині й водій переді мною починає мене дратувати, я дуже швидко помічаю це роздратування і беру свої думки під контроль. Коли стою в супермаркеті на касі й з посмішкою дякую касиру, коли турбуюся про успішність нового проєкту й потім усвідомлено міняю думки-сумніви на позитивні, тощо. Справжня практика йоги пронизує все життя, як нитка пронизує намисто. Набуті знання лежать в ядрі кожної дії, завжди.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

За останні 13 років я заглиблювалася в різні духовні практики, ритуали, медитації. Всі їх дуже важко перелічити. Наразі я спрямовуюся в більш наукові напрямки, такі як Neurofeedback Mediation – це обладнання, яке вимірює роботу мозку. А також Sound Healing – медитації з гонгом. Також всі ці роки керуюся аюрведою в питаннях харчування та догляду за шкірою.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

Читать также
Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

За твоїх світлинах нескладно побачити, як йога вдосконалює тіло. Чи змінилося твоє мислення, характер, сприйняття життя і себе, з початком практики і як саме?
Так, протягом усього цього часу я помічаю зміни. Вони відбуваються постійно, це нескінченний процес. Практика йоги дозволяє отримати контроль і над тілом, і над розумом. Я встановила для себе умовну шкалу оцінки свого прогресу. Просто себе питаю: як багато часу в день я проводжу в хорошому і легкому настрої? І якщо мій настрій псується, як швидко я це помічаю і як багато часу мені необхідно, щоб його змінити з негативного знову в позитивне? Чим більше я практикую, тим легше у мене це виходить.

Йога-філософія дає тобі іншу перспективу і піднесений погляд на життя і людей.

На мій погляд, йога-філософія дає тобі іншу перспективу і піднесений погляд на життя і людей. Ти ніби починаєш дивитися на світ з висоти. З позиції любові й добра, розпізнаючи в кожній людині її внутрішнє справжнє «Я», з його можливою обмеженістю, яка пов’язана з вихованням або іншими зовнішніми факторами. Ти намагаєшся дивитися за межами цих зовнішніх оболонок і вірити, що кожна людина несе в собі добро, навіть якщо вона сама цього поки що не усвідомлює. Такий підхід допомагає мені жити в мирі та гармонії з собою і зовнішнім світом.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

На твій погляд, що потрібно для того, щоб йога по-справжньому трансформувала тіло і мислення?
Потрібно щіро вірити в те, що здорове тіло і стан легкості і щастя – це твій природний стан, все інше – це виняток. Практика йоги допомагає тобі повернутися до твого вихідного природного стану. Чим інтенсивніше практикувати, тим помітніше будуть результати.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

Як ти мотивуєш себе і своїх учнів?
Тут потрібна дисципліна і віра в те, що йога – це важливо. Коли ти абсолютно впевнений, що заняття тобі необхідні, що вони важливі, ти знайдеш енергію і час цим регулярно займатися. Кожен мій учень бачить результат від наших занять, він вірить в практику, в себе і мене. Тому їх не потрібно мотивувати. Вони самі цього хочуть. Як нас не потрібно мотивувати їсти солодке, ми просто його хочемо, тому що нам від нього добре, нехай навіть недовго, але добре. Так і мої учні – їм просто добре після занять, тому вони хочуть ще! А учнів у мене було дуже багато, навіть не можу сказати точно. Тільки за час мого викладання в Індії їх було більше тисячі.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

 

Ми знаємо, ти зараз пишеш книгу. Про що вона і чи буде видаватися в Україні?
У цій книзі я описую метод, який самостійно розробила. Йдеться якраз про внутрішнє, справжнє «Я» – необмежену радість і силу. Про п’ять оболонок, за якими воно ховається, про плями на цих оболонках і про шляхи їх очищення, на всіх рівнях людського буття. Після того, як я її видам в німецькомовному колі – Австрії, Німеччини, Швейцарії, – я планую обов’язково видати її й в Україні також.

Про усвідомленість, покликання та фет-фемінізм: Вікторія Лобас та її життя в стилі йоги

Крім того, цього літа я захистила свою докторську дисертацію з філософії йоги PhD. Міністерство освіти України видаватиме її у формі монографії, адже на нашій території наразі немає вчених, які досліджували б філософію йоги настільки детально. Це було 4 роки роботи, 30 наукових статей, опробація. Але тепер я готова!

 

Фото: Alex Zakharov

5 1 vote
Article Rating
Какова ваша реакция?
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Влюбился
2
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Лайк
3
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Нелайк
0
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Под вопросом
0
Subscribe
Notify of
guest
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 INSIDER Усі права захищені.
Будь-яке копіювання та відтворення тексту, зокрема часткове та у будь-яких формах, без письмового дозволу правовласника заборонено.


НАШІ ПАРТНЕРИ
Depositphotos